PODZIEL SIĘ

Trofeo Autunno, czyli puchar Jesieni rozgrywany na torze w Lonato zakończył swoją 27. edycję. W 13 kategoriach wystartowało ponad 350 zawodników. Dla Rokkersów impreza była ostatnim szlifem przed finałem międzynarodowym 2017.

Na torze zobaczyliśmy 38 polskich kierowców. Trofea w tej edycji pucharu Jesieni zdobyli Tymoteusz Kucharczyk w kategorii Mini Rok oraz Kacper Szczurek i Szymon Szyszko w kategorii Rok Senior. Cała trójka na co dzień ściga się na włoskich torach.

Spore emocje towarzyszyły kategoriom, w których widzieliśmy polskich kierowców. Było ich cztery. Na torze zaprezentowali się mistrzowie Polski i zdobywcy pucharów, ale trofea wywalczyli zawodnicy ścigający się poza Polską. Tymoteusz Kucharczyk znakomicie pojechał wśród „miniaków” plasując się na drugim miejscu. Czwarty w stawce był mistrz Polski młodzików i zwycięzca Rok Cup Italia Karol Pasiewicz, a ósmy mistrz Polski Piotr Protasiewicz. Pierwszą dziesiątkę stawki zamknął Jerzy Glac. W finale A tej kategorii wystartowało ośmiu Polaków.
Rywalizację mini rokkersów wygrał po znakomitej walce z Tymkiem Kucharczykiem (TB Kart) Włoch Alfio Spina (Gamoto), a trzecią pozycję zajął Cristian Bertuca z Evo Karta.

Kolejni Polacy zajęli 15. miejsce – Bartłomiej Piekutowski, 23. pozycję – Gabriel Łukasiewicz, 27. pozycję Kacper Sztuka. Alan Czyż niestety nie ukończył wyścigu odpadając tuż po starcie.
W finale B wystartowali Karol Czepiel (P18), Jan Jóźwiak (P26), Piotr Czaja (P30) oraz Jakub Rajski (P31). Po eliminacjach odpadli natomiast Adam Piszczako, Gustaw Wiśniewski, Jan Przyrowski, Kajetan Gawron oraz Kinga Wójcik.

W kategorii seniorskiej mieliśmy 10 polskich zawodników. Oprócz mistrzów Polski Igora Lejko i Adriana Marcinkiewicza również trzech zawodników, którzy ścigają się we Włoszech, Kacpra Szczurka, Szymona Szyszko i Bartosza Milę. I to właśnie ich zobaczyliśmy w TOP 5 finału tej kategorii.
Przez większość wyścigu finałowego prowadził Szymon Szyszko, autor pole position i zwycięzca kwalifikacji, ale na ostatnich okrążeniach stracił pozycję lidera na rzecz Szwajcara Michaela Muellera (New Technology), a potem Kacpra Szczurka (Speedkart), który zajął drugą pozycję.

W pierwszej dziesiątce rywalizacji zameldowali się również Bartosz Mila (BM Karting), który był piąty, Igor Lejko (AMO), który uplasował się na szóstym miejscu oraz Mateusz Kaprzyk (Speedkart) finiszujący jako dziesiąty kierowca.
Pozostali Polacy finiszowali na 15. pozycji – Szymon Urbaniak, 22. pozycji – Hubert Kowalczyk, 27. pozycji – Adrian Marcinkiewicz, 31. pozycji – Daniel Zając i 33. pozycji – Marcin Zając.

Wśród juniorów najwyższą pozycję zajął Adrian Janicki (Jastrzębski), który w finale A finiszował na 13. miejscu. 18. pozycję zajął Kuba Szablewski (KRT), a w trzeciej dziesiątce stawki zobaczyliśmy na mecie Aleksandra Klimaszewskiego (P21, DD), Mateusza Lenarta (P22, WTR) oraz mistrza Polski i zdobywcę pucharu Adama Szydłowskiego (P26, DD).
Rywalizację wśród juniorów wygrali Włosi. Pierwszy był Luca Bosco (Baby Race), drugi Edoardo Villa (TB Kart), a trzeci Paolo Ferrari (Zanchi Motorsport).
Do finału A nie zdołali zakwalifikować się Franciszek Palmirski i Marcel Kuc, którzy w finale B uplasowali się na 4. i 13. miejscu.

W biegowej kategorii Shifter wygrał znany z wielu tryumfów Danilo Albanese, który wyprzedził na mecie Alessandro Burana i Jacopo Guidetti. W finale widzieliśmy czwórkę Polaków. Wojciech Grzyb był 10., Filip Wójcik 14., Lukas Korbela 15. Michał Grzyb nie ukończył wyścigu i został sklasyfikowany na 17. pozycji.

fot. Tb Kart, Maciej Kucharczyk, Italo Benedetti (sportinphoto.com), Szyszki-Karting
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here