Tory

Jak wygląda baza polskich wyczynowych torów kartingowych? Zobacz ile torów wyczynowych mają do dyspozycji kierowcy kartingowi w Polsce. Gdzie trenować, gdzie ścigać się, gdzie oglądać karting? Środowisko kartingowe w Polsce posiada zaledwie 13 obiektów, z czego aktywnych jest niewiele ponad połowa. Kalendarz kartingowy w sezonie 2016 oparty jest natomiast o 8 z 13 kartodromów.

Większość polskich kartodromów powstała w drugiej połowie XX wieku. Prawdziwy boom kartingowy przypadł na lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte ubiegłego stulecia, kiedy to powstała większość polskich kartodromów. Z obecnie istniejących i użytkowanych torów kartingowych w latach dwutysięcznych powstał zaledwie jeden obiekt znajdujący się w Toruniu. Awix Racing Arena była do niedawna najmłodszym dzieckiem kartingowego środowiska w Polsce. W ostatnich latach powstał Autodrom Pszczółki, który dysponuje ponadkilometrowym torem kartingowym. Na kartodromie w Pszczółkach rozegrana zostanie jedna z rund Rotax Max Challenge. Obecnie w realizacji jest tor kartingowy w Słomczynie, który ma być oddany do użytku w roku 2016.

mapa_torow_2016
Tory w Szczecinie, Biłgoraju i Miedzianej Górze/Kielcach od lat nie gościły zawodów kartingowych. Do niedawna na naszej mapie widniał również obiekt w Lublinie, który jednak w roku 2014 został zlikwidowany, a kartingowcy ścigali się tam po raz ostatni w 2012 roku. W aktualnym sezonie, podobnie jak w poprzednim, zawody nie odbywają się również w Koszalinie i Gostyniu, który w sezonie 2014 został praktycznie wycofany z rozgrywek, a obiekt w Suwałkach gości na swojej płycie polskich zawodników sporadycznie.

W ostatnim czasie w Pszczółkach nieopodal Gdańska powstał nowy obiekt kartingowy wchodzący w skład Autodromu, natomiast w 2016 roku środowisko ma otrzymać do dyspozycji nowy tor, który powstaje w Słomczynie koło Warszawy.

Kierowcy kartingowi w Polsce mają do dyspozycji obiekty w Zielonej Górze/Starym Kisielinie, Przeźmierowie/Poznaniu, Bydgoszczy, Radomiu, Toruniu i Pszczółkach, na których w sezonie 2015 odbędą się zawody kartingowe przewidziane w kalendarzu sportu kartingowego.

Tor Kartingowy Zielona Góra/Stary Kisielin – WallraV Race Center
Długość toru: 1042 m
Szerokość toru min/max: 8/12 m
Maksymalna liczba gokartów na torze: 34

Tor Kartingowy Poznań
Długość toru: 1495 m
Szerokość toru min/max: 12/12 m
Maksymalna liczba gokartów na torze: 36

Tor Kartingowy Radom
Długość toru: 810,5 m
Szerokość toru min/max: 8/12 m
Maksymalna liczba gokartów na torze: 28

Tor Kartingowy Bydgoszcz
Długość toru: 1017 m
Szerokość toru min/max: 8/12 m
Maksymalna liczba gokartów na torze: 34

Tor Kartingowy Toruń
Długość toru: 1037 m
Szerokość toru min/max: 8/12 m
Maksymalna liczba gokartów na torze: 36

Tor Kartingowy Pszczółki
Długość toru: 1047 m
Szerokość toru min/max: 8/12 m
Maksymalna liczba gokartów na torze: 36

Tor Kartingowy Słomczyn
Długość toru: 1209 m
Szerokość toru min/max: 8/12 m
Maksymalna liczba gokartów na torze: 36

Tor Kartingowy Koszalin
Długość toru: 1050 m
Szerokość toru min/max: 8/10 m
Maksymalna liczba gokartów na torze: 36

Tor Kartingowy Suwałki
Długość toru: 733 m
Szerokość toru min/max: 7/12 m
Maksymalna liczba gokartów na torze: 26

Polski Karting to jedyny w Polsce magazyn poświęcony w całości kartingowi.
Czytasz teraz oficjalny internetowy serwis naszego magazynu. Piszemy o sporcie kartingowym w Polsce i na świecie.
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone. Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie materiałów tylko za zgodą autorów i redakcji.

redakcja@polskikarting.pl

Copyright © Polski Karting by Pawel Surynowicz - 2010-2024. Wszelkie Prawa Zastrzeżone

error: Zawartość jest chroniona!!!