PODZIEL SIĘ

W miniony weekend w belgijskim Genk odbyła się trzecia, finałowa runda mistrzostw Europy w kategoriach KZ i KZ2. W imprezie nie wystartował żaden z przedstawicieli naszego kraju, choć zgłoszony był wcześniej jedyny przedstawiciel Polski w KZ2 Bartosz Idźkowski. Polak wybrał jednak wyścigi samochodowe w Poznaniu.

Impreza w Genk była trzecią i jednocześnie ostatnią odsłoną kartingowych mistrzostw Europy w najszybszych kategoriach. Weekend w Genk miał zdecydować, który z kierowców sięgnie po mistrzowski tytuł w tym sezonie. Równolegle rozgrywano również drugą odsłonę rywalizacji CIK FIA Karting Academy Trophy, kierowców ścigających się w KF Junior. W KZ i KZ2 zwyciężyli kierowcy pozostający w tym sezonie w cieniu swoich rywali. Kategorię KZ wygrał Francuz Jeremy Iglesias, natomiast w KZ2 tryumfował Niemiec Alexander Schmitz.

Znakomicie wyglądał finał kategorii KZ, w którym Brytyjczyk Ben Hanley startując z końca stawki zameldował się na mecie na trzeciej pozycji. Również wysoko przyjechał w tym wyścigu Czech Patrik Hajek (awans o 12 pozycji), ostatecznie na piątym miejscu. Tuż za liderem finiszował Włoch Marco Ardigo, a najwięcej w finale stracił Holender Jorrit Pex. Ruszył do wyścigu z pierwszego pola, a zakończył rywalizację na czwartej pozycji.
W klasyfikacji generalnej po trzech rundach prowadzenie zachował Włoch Flavio Campioneschi (67 pkt), drugą pozycję zajął jego rodak Marco Ardigo (60), a na trzecie miejsce awansował po zawodach w Genk Brytyjczyk Ben Hanley (53). Tytuł zatem powędrował do Włoch.

KZ_HANLEY_BEN_KSP_small

Ben Hanley (Mad Croc Promotions), fot. KSP (CIKFIA.com)

W kategorii KZ2 walka była bardziej wyrównana. O zwycięstwo w rundzie do ostatnich metrów walczyli Holender Stan Pex i Niemiec Alexander Schmitz. Obaj wystartowali z pierwszej linii. Trzecią pozycję utrzymał Szwed Joel Johansson, natomiast tuż za jego plecami z dość dużą stratą finiszowali Włoch Luca Corberi, Niemiec Maik Siebecke i Duńczyk Andreas Fasberg.
Dzięki udanemu występowi w Genk prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw utrzymał Joel Johansson (55pkt) przed Hiszpanem Pedro Hiltbrandem (52) i Adreasem Fasbergiem.

W drugiej odsłonie Akademii CIK FIA zwycięstwo zaliczyła Hiszpanka Marta Garcia Lopez, która po raz kolejny zwyciężyła w finale rundy (wcześniej wygrała w Hiszpanii). Podium rundy w Belgii należało do Hiszpanów. Drugą pozycję zajął Xavier Lloveras Brunet, a trzecią Alejandro Lahoz Lopez. Ta trójka kierowców prowadzi również w klasyfikacji generalnej, zachowując identyczną kolejność. Finałowa runda CIK FIA Karting Academy Trophy odbędzie się we francuskim Le Mans we wrześniu.

Klasyfikacja mistrzostw Europy kategorii KZ
1. Flavio Campioneschi ITA 67 pkt
2. Marco Ardigo ITA 60
3. Ben Hanley GBR 53
4. Jeremy Iglesias FRA 50
5. Patrik Hajek CZE 35
6. Jorrit Pex NED 35

Klasyfikacja mistrzostw Europy kategorii KZ2
1. Joel Johansson SWE 55 pkt
2. Pedro Hiltbrand ESP 52
3. Andreas Fasberg DAN 44
4. Luca Corberi ITA 40
5. Paolo Besancenez FRA 35
6. Alexander Schmitz GER 31

fot. CIK-FIA.com / KSP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here