PODZIEL SIĘ

DD Motorsport zdobył swoje pierwsze podium zagranicą. Pierwszy sukces zagraniczny zapewnił zespołowi Franciszek Palmirski, który zajął trzecią pozycję w finale Trofeo di Primavera w Lonato. Weekend wyścigowy na torze South Garda Karting był zarazem pierwszą rundą północnej strefy Rok Cup Italia.

W składzie DD Motorsport w miniony weekend wystartowało czterech kierowców. To trzon drużyny, którą od kilku lat obserwujemy na polskim padoku kartingowym. Daniel Zając, Marcin Zając, Adam Szydłowski i Franciszek Palmirski wystartowali w tej samej kategorii (seniorskim Rok) i wszyscy zameldowali się w finale inauguracyjnej rundy w Lonato. Świetna dyspozycja Franka w wyścigu finałowym dała polskiemu zespołowi pierwszy sukces zagraniczny. Trzecia pozycja Palmirskiego to pierwsze w historii podium DD poza granicami kraju.

Nasz udział w pierwszej rundzie Rok Cup Italia w Lonato wypełnił plan jaki założyliśmy sobie przed startem – mówi nam Daniel Zając, szef polskiego zespołu. – Wszyscy wystąpiliśmy w finale, Adam i Franek zajęli wysokie pozycje, w pierwszej dziesiątce stawki, a dodatkowo Franek stanął na podium. To bardzo dobry wynik i jesteśmy zadowoleni.

DD Motorsport to obecnie jedna z najbardziej utytułowanych drużyn
w polskiej serii Rok Cup.

DD Motorsport to obecnie jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w polskiej serii Rok Cup. W tym sezonie oprócz polskich rozgrywek Daniela Zająca i spółkę będziemy obserwować również we Włoszech. – Jedziemy cały cykl włoskiego Roka, aż do występu w finale międzynarodowym jesienią. Na pewno pojedziemy też kilka innych imprez, poza włoską serią. Skupiamy się też na polskim Roku, gdzie będziemy walczyć w pełnym składzie o najwyższe miejsca – mówi Daniel Zając.

W Lonato znakomitą postawę zaprezentowali wszyscy czterej kierowcy DD. Adam Szydłowski, aktualny mistrz i zdobywca pucharu Polski w juniorskiej kategorii zajął szóstą pozycję w czasówce w swoim seniorskim debiucie. Franek Palmirski uplasował się na ósmym miejscu. Daniel i Marcin Zającowie zajęli odpowiednio 23. i 25. pozycję. W prefinale Adam i Franek przyjechali na metę w ścisłej czołówce (P3 i P4), Daniel zyskał dwa oczka (P10), a Marcin po minięciu mety na 9. miejscu został sklasyfikowany jako 17. zawodnik (kara 20 sekund).

Finał był pokazem jazdy Franka Palmirskiego i Marcina Zająca. Ten pierwszy wbił się na podium, tuż za braćmi Szyszko wyprzedzając trzech rywali, drugi dysponował niesamowitym tempem i motywacją i na 18 okrążeniach pokonał 17 rywali. Ostatecznie zajął 16. pozycję, tuż za Danielem Zającem, który również pokazał się z dobrej strony i wyprzedził w finale czterech rywali. Z kolei Adam Szydłowski obronił swoją 8. pozycję startową i zameldował się w pierwszej dziesiątce wyrównanej i silnej stawki.

– Podium Franka i postawa naszej czwórki to sukces całego zespołu – mówi Daniel Zając. – Szczególnie naszej ekipy mechaników, którzy spisali się na medal. Czarek Stadnik, Maciek Sadura, który wrócił do naszej drużyny, Maciek Bryzek i Rafał Przybyło zapewnili nam świetne wsparcie mechaniczne. Cieszę się, bo tworzymy zgrany i dobrze działający kolektyw. Mamy również specjalistę od telemetrii, którym jest Michał Kowalik, a wsparcie silnikowe zapewnia nam ACR. Wierzę, że ten sezon będzie należał do nas. Nasz wynik w pierwszej włoskiej imprezie napawa optymizmem.

Sukces DD Motorsport w Lonato to kontynuacja znakomitej postawy kierowców zespołu. Śledzimy historię „Niebieskich” od ich pierwszych startów w kartingu, więc nie możemy nie odnotować ich pierwszego podium zagranicznego. Już w kwietniu zawodników DD Motorsport zobaczymy na torze w Toruniu, gdzie odbędzie się inauguracja sezonu Rok Cup Poland. Zespół pojawi się w pełnym składzie. Więcej informacji niebawem.

fot. South Garda Karting, DD Motorsport
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here