PODZIEL SIĘ
Oskar Sitek

Kartingowy kalendarz na sezon 2018 to 16 imprez, których będziemy świadkami na polskich torach. Dwie główne serie Rok Cup i Rotax Max Challenge rozegrają po sześć weekendów wyścigowych. Dwa weekendy są zarezerwowane dla Kartingowych Mistrzostw Polski i mistrzostw młodzików. Nowością na polskich torach są rozgrywki IAME series Poland.

Inauguracja sezonu kartingowego w Polsce odbędzie się 21 kwietnia w Toruniu. Tam swoją pierwszą rundę rozegrają zawodnicy Rok Cup Poland. W sumie spotkają się w pucharze sześciokrotnie. Decydująca impreza Rokkersów zaplanowana została na początek sierpnia w Zielonej Górze. Ciekawostką jest fakt, że w tym sezonie Rok Cup Poland nie pojedzie na torze Poznań. Po raz pierwszy od lat…

Tydzień po kierowcach Roka na tor wyjadą zawodnicy serii Rotax Max Challenge Poland. Rotax zainauguruje swój sezon z kolei na Torze Poznań. Podobnie jak Rokkersi kierowcy skupieni wokół RMCP pojadą w tym sezonie sześć weekendów wyścigowych. Zakończą w Poznaniu w połowie września. Natomiast kolejny rok z rzędu nie pojadą w Zielonej Górze.

Nowością w kalendarzu kartingowym są rozgrywki IAME Series Poland, która po raz pierwszy zorganizuje zawody na polskich torach. W tym sezonie będziemy świadkami dwóch imprez tej serii. Iame rozpocznie w czerwcu w Toruniu. Druga impreza odbędzie się w sierpniu w Bydgoszczy.

Kartingowe Mistrzostwa Polski zaplanowane zostały na wrzesień 2018. Na tor w Bydgoszczy i Słomczynie wyjadą kierowcy kategorii Junior Akademia, Senior Akademia oraz Rotax DD2 i Rok Shifter. Jednocześnie rozegrana zostanie rywalizacja najmłodszych kategorii Rotax i Rok w ramach Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży – mistrzostwa Polski młodzików (Baby Rok, Rotax Micro Max, Mini Rok, Rotax Mini Max). KMP wystartuje na przełomie sierpnia i września, a zakończy rywalizację w ostatni weekend września.

Sprawdź kalendarz kartingowy w naszym serwisie. W strefie zawodnika.

fot. Rafał Oleksiewicz (Polski Karting), Archiwum, Arek Stecków
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here