PODZIEL SIĘ

WSK Super Master Series rozpoczyna swój cykl. W pierwszej rundzie zawodów na torze Adria International Raceway wystartuje kilku Polaków. W miniony weekend Polacy uczestniczyli w WSK Champions Cup otwierającej włoski sezon. Teraz wracają do Adrii, by rozpocząć kolejną imprezę serii WSK.

Siedmiu polskich kierowców, po raz kolejny w ostatnich dniach, wystartuje w imprezie WSK. Po otwierających sezon we Włoszech zawodach WSK Champions Cup rusza czterorundowy cykl WSK Super Masters Series.

Na torze w Adrii po raz kolejny zameldowali się Tymoteusz Kucharczyk (AV Racing), Bartłomiej Piekutowski (Parolin Polska), Kacper Sztuka (AV Racing), Alan Czyż (AV Racing), Maciej Gładysz (Parolin Polska), Karol Pasiewicz (Revolution Motorsport), startujący w kategorii Mini 60 oraz Marcel Kuc (Speedkart) w OK- Junior. Polacy mają już za sobą pierwsze zawody. Teraz powalczą o najwyższe pozycje w kolejnym cyklu.

W miniony weekend znakomicie zaprezentowali się w zawodach Karol Pasiewicz, Bartłomiej Piekutowski oraz Tymoteusz Kucharczyk, którzy zajęli pozycje w pierwszej dziesiątce. Równie dobrze poradził sobie Marcel Kuc w juniorskiej kategorii OK. Debiutujący w nowej kategorii kierowca z Nowego Wiśnicza uplasował się na 12. pozycji.

W rywalizacji pojawią się również Maciej Gładysz, jeden z najmłodszych kierowców w stawce, Alan Czyż oraz Kacper Sztuka, którego zabrakło w zawodach w ubiegłym tygodniu.

Początek rywalizacji o punkty w piątek. Rozegrane zostaną czasówka oraz dwa wyścigi kwalifikacyjne. W sobotę dokończenie kwalifikacji, natomiast w niedzielę wyścigi finałowe.

fot. Sportinphoto, Marek Kuc
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here