PODZIEL SIĘ

Maksymilian Solarski zadebiutował w miniony weekend w kartingowej serii brytyjskiej Super one Series. Kierowca teamu Dywizjon 303 wystartował w kategorii Honda Cadet. Oprócz niego na torze pojawił się również Kacper Skuza, drugi z polskich kierowców, który regularnie występuje w brytyjskiej „kartingowej ekstraklasie”. Kacper jest kierowcą teamu Steve Cuttinga – Cutting Edge Racing.

Na torze w Clay Pigeon odbyła się czwarta runda rozgrywek S1 Series dla kategorii Honda Cadet. W tegorocznym sezonie kategoria, w której wystąpili Polacy rozgrywa siedem rund. Maksymilian Solarski po raz pierwszy pojawił się w zawodach. Był to gościnny występ. W przyszłym sezonie młodziutki Polak wystartuje całym cyklu.

Z kolei Kacper Skuza ma już na swoim koncie cztery rundy tegorocznych rozgrywek. W klasyfikacji generalnej po zawodach w Clay Pigeon zajmuje 30. pozycję wśród 48 sklasyfikowanych zawodników.

Sobotnia czasówka była niezwykle udana dla Maksa Solarskiego. Występujący w ten weekend gościnnie w teamie fabrycznym Project One Racing kierowca zanotował 17. czas w treningu oficjalnym. Drugi z Polaków był 21.
Wyścigi kwalifikacyjne Polacy pojechali ze zmiennym szczęściem. Kacper zajął 20. i 18. pozycję, a Maksymilian był najpierw 17., a później nie ukończył wyścigu po incydencie na siódmym okrążeniu. Po kwalifikacjach dwaj polscy kierowcy zajęli pozycje nie kwalifikujące ich bezpośrednio do niedzielnych finałów. Kacper Był 29., a Maks 32. w stawce. Obaj musieli walczyć w repasażu.

Niestety mniej szczęścia w wyścigu ostatniej szansy miał debiutant Maks Solarski. Ostatecznie uplasował się na 8. miejscu, natomiast Kacper Skuza awansował do grupy finałowej notując w repasażu 6. pozycję.

W niedzielnych finałach jedyny polski kierowca w stawce znakomicie zaprezentował się w pierwszym wyścigu. Startując z końca stawki wyprzedził 9. rywali i zanotował 25. pozycję. W Drugim biegu stracił 4. miejsca i ostatecznie zajął 29.

Rywalizację w kategorii Honda Cadet wygrał lider klasyfikacji generalnej, Anglik Archie Brown, który tryumfował w obu wyścigach.

Kolejny weekend wyścigowy Super One Series odbędzie się na walijskim torze Glan y Gors Park.

fot. Grzegorz Pochyła
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here