PODZIEL SIĘ

DD Motorsport w miniony weekend odniósł niewątpliwy sukces. Dwóch kierowców stanęło na podium kolejnej odsłony Rok Cup. W Bydgoszczy rywalizację w swojej kategorii pewnie wygrał Adam Szydłowski, a Jacek Pawlak zajął trzecią pozycję w seniorskim Rok GP14. To pierwsze zwycięstwo Adama w pucharze i pierwsze podium Jacka w historii startów.

Zespół DD Motorsport z pewnością może być zadowolony ze startu swoich kierowców w Bydgoszczy. Zwycięstwo Adama Szydłowskiego było bardzo przekonujące, a drugi z juniorów Aleksander Klimaszewski, co prawda zakończył finałową rywalizację już na drugim okrążeniu, ale w treningu oficjalnym uzyskał drugą czasówkę i wespół z Adamem Szydłowskim wystartował w kwalifikacjach z pierwszej linii.

Ciekawostką jest, że DD po raz pierwszy w kategorii juniorskiej miało dwójkę swoich zawodników w pierwszej linii startowej po treningu oficjalnym. Takiej sytuacji jeszcze nie widzieliśmy, a więc weekend w Bydgoszczy zapisał się w annałach zespołu nie tylko podium, ale i dodatkowym smaczkiem.

Jacek Pawlak od początku swoich startów związany jest
z DD Motorsport. A więc podium tym lepiej smakuje.

Niezwykle ważnym dla zespołu było podium Jacka Pawlaka, który po raz pierwszy w swojej kilkuletniej kartingowej karierze stanął na „pudle” rundy. Jacka poznaliśmy jeszcze jako kierowcę kategorii Mini, a potem obserwowaliśmy go wśród juniorów. Na pierwsze swoje podium zawodnik ze Świebodzina musiał jednak czekać aż do występu w kategorii GP14, a więc w gronie seniorów. Warto wspomnieć, że Jacek Pawlak od początku swoich startów związany jest z DD Motorsport. A więc podium tym lepiej smakuje.

Pozostali zawodnicy teamu radzili sobie w Bydgoszczy ze zmiennym szczęściem. Bracia Zającowie zaliczyli pechowy start w wyścigach finałowych. W efekcie Marcin po kolizji z Hubertem Kowalczykiem ukończył rywalizację na 8. pozycji w GP14, a Daniel po dwóch incydentach z udziałem Kuby Dobroszczyka znalazł się ostatecznie na 12. miejscu w GP14 i 5. miejscu w GP25.

A teraz ciekawostka. Policzyliśmy, że weekend wyścigowy w Bydgoszczy był zaledwie drugim w ostatnich dwóch latach, w których Daniel Zając nie stanął na podium zawodów. Bilans lidera DD Motorsport jest oszałamiająco dodatni. 26:2! Daniela w ostatnich dwóch sezonach – 2015 i 2016 aż 26 razy widzieliśmy na podium! Takim wynikiem może pochwalić się niewielu kierowców.

Daniela w ostatnich dwóch sezonach – 2015 i 2016
aż 26 razy widzieliśmy na podium!

I wreszcie piąty kierowca DD Motorsport walczący o punkty w Bydgoszczy. Wrocławianin Jan Ambrożewicz, który wrócił do wyścigów kartingowych po kilku latach nieobecności startuje w tym sezonie w kategorii Rok GP14. W Bydgoszczy zajął 9. pozycję plasując się w drugiej części stawki.

Nie można nie wspomnieć o najmłodszym zawodniku zespołu. Michał Zając wystąpił w kategorii pokazowej Baby Rok. W tym sezonie najmłodszy z klanu Zająców będzie szlifował swoje umiejętności właśnie w tej grupie.

Kolejny weekend wyścigowy z udziałem zawodników DD Motorsport już za tydzień. Team wystartuje w Słomczynie w trzeciej odsłonie pucharu Roka. Wyniki zawodów będą zaliczane do punktacji mistrzostw Polski. Do drużyny na te zawody dołączy doskonale wszystkim znany Marcel Prokscha-Koeppen.


fot. Łukasz Iwaniak (Media4U)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here