PODZIEL SIĘ

Adam Szydłowski zwyciężył w rywalizacji kategorii Junior drugiej rundy Roka, którą rozegrano w Bydgoszczy. Kierowca DD Motorsport przyjechał na metę w finałowym wyścigu przed dwójką największych rywali, Adrianem Janickim i Filipem Zagórskim. To pierwsze zwycięstwo Adama w wyścigach tej kategorii.

Jeszcze przed rywalizacją o punkty Adam Szydłowski notował znakomite wyniki w treningach wolnych na bydgoskim torze. Zwycięstwo w treningu oficjalnym tylko potwierdziło przewidywania, że po raz kolejny będzie liczył się w walce o zwycięstwo. Przypomnijmy, w inauguracyjnej rundzie w Toruniu kierowca teamu z Zielonej Góry zajął drugą pozycję.

Wysoko w stawce juniorów plasowali się po czasówce również Aleksander Klimaszewski, również z DD Motorsport oraz Filip Zagórski (ACR) i Adrian Janicki (Jastrzębski Racing), lider klasyfikacji generalnej po pierwszej rundzie. Zdobycie przez „Niebieskich”dwóch pierwszych miejsc w czasówce wśród juniorów było pierwszym takim osiągnięciem drużyny w całej jej historii. Dzięki temu dwa wózki DD Motorsport zobaczyliśmy w pierwszej linii startowej zarówno w pierwszym, jak i w drugim wyścigu kwalifikacyjnym.

Oba biegi kwalifikacyjne wygrał Adam Szydłowski, który nie oddał prowadzenia od startu do mety. Ze zmiennym szczęściem radził sobie Olek Klimaszewski, który pierwszy wyścig zakończył na ostatniej pozycji po incydencie, by w drugim zająć piątą pozycję. Adrian Janicki i Filip Zagórski dotrzymywali kroku Adamowi Szydłowskiemu, ale tempo lidera było bardzo dobre.

Świetną dyspozycję w w kwalifikacjach prezentowali również Adam Micał (TTSK K-Team), Kacper Nadolski (R-Team) oraz Mateusz Lenart (WTR BirelART), którzy w obu biegach notowali pozycje tuż za pierwszą trójką.

Przed finał był znakomitą walką dwójki Adam Szydłowski – Adrian Janicki. Wygrał ten drugi, ale 10-sekundowa kara pozbawiła go zwycięstwa i zepchnęła na 10. lokatę przed decydującym wyścigiem. W przed finale błysnął Franciszek Palmirski, który z 13. pozycji przyjechał na metę na 8. miejscu. Dobrą dyspozycję prezentowała również Michalina Sabaj, szósta na mecie (+P2).

W finale obserwowaliśmy walkę o zwycięstwo pomiędzy Adamem Szydłowskim a Filipem Zagórskim. Trudno jednak mówić tu o walce, bo startowe status quo utrzymało się od startu do mety. To co działo się za plecami pierwszej dwójki było ciekawsze. Oto Adrian Janicki z 10. pozycji zdołał przebić się na pozycję premiowaną podium i na dodatek potrzebował na to zaledwie czterech okrążeń. Dobre tempo kierowcy teamu Jacka Jastrzębskiego nie wystarczyło jednak na dogonienie dwójki prowadzących.

W czołówce finałowej stawki zjawił się na mecie Alan Lalak. Czwarta pozycja kierowcy z Gdańska to dobry wynik, tym bardziej, że poprzedniej, inauguracyjnej rundy Alan z pewnością nie zaliczy do najlepszych. Wysoko przyjechał również Franciszek Palmirski, który był piąty. Szóstą pozycję zajął Mateusz Lenart, którego w Toruniu z kolei widzieliśmy na podium.

Drugą część stawki otwierał Adam Micał, ostatecznie siódmy na mecie wyścigu finałowego. Tuż za nim plasowali się Kacper Nadolski, Filip Konieczny i Mateusz Wollmann. Pechowo finałową walkę zakończyła Michalina Sabaj, która do czwartego okrążenia zajmowała wysokie, piąte miejsce. Niestety, zawodniczka z Krakowa ostatecznie znalazła się na 11. miejscu po incydencie na piątym kółku.

Klasyfikację w decydującym wyścigu uzupełnili Mateusz Bartosik oraz Patryk Kopański, a największymi pechowcami uznać można Mateusza Jerzyńskiego oraz Aleksandra Klimaszewskiego, którzy swoją walkę zakończyli po dwóch kółkach. Niestety po incydencie Olkowi Klimaszewskiemu odnowiła się kontuzja żeber.

W klasyfikacji generalnej po dwóch rundach prowadzi Adam Szydłowski, który ma na koncie 136 punktów. O cztery mniej ma obrońca trofeum sprzed roku Adrian Janicki, a trzeci w klasyfikacji jest Filip Zagórski.

Klasyfikacja finału Junior:
1. Adam Szydłowski (DD Motorsport) =
2. Filip Zagórski (ACR) +0.376, =
3. Adrian Janicki (Jastrzębski) +4.667, +P7
4. Alan Lalak (Hawi) +p1
5. Franciszek Palmirski (MG Racing) +P1
6. Mateusz Lenart (WTR) -P3
7. Adam Micał (TTSK K-Team) +P5
8. Kacper Nadolski (R-Team) +P3
9. Filip Konieczny (DSR Racing Team) -P1
10. Mateusz Wollmann (AWIX) -P3
11. Michalina Sabaj (DSR Racing Team) -P7
12. Mateusz Bartosik (MG Racing) -P3
13. Patryk Kopański +P2
14. Mateusz Jerzyński (R-Team) DNF (+12 laps) =
15. Aleksander Klimaszewski (DD Motorsport) DNF (+12 laps) -P2

fot. Joanna Lenart (Shotsport.pl)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here