PODZIEL SIĘ

W miniony weekend na torze w Radomiu odbył się finałowy weekend Rotax Max Challenge Poland. Poznaliśmy zwycięzców tegorocznego pucharu Polski w sześciu klasyfikacjach. Znamy również skład polskiej reprezentacji na listopadowy finał światowy Rotax Grand Final w Portugalii. Dwóch kierowców otrzymało również nagrody od partnera pucharu, serii Volkswagen Golf Cup.

Za nami wszystkich dziesięć rund Rotax Max Challenge Poland. Ostateczne rozstrzygnięcia, które zapadły w Radomiu wyłoniły najlepszych kierowców pucharu. Znamy zdobywców pucharu Polski w sezonie 2015, znamy kierowców, którzy stanął na podium podczas grudniowej gali, poznaliśmy również laureatów testów w wyścigowym samochodzie Volkswagena ufundowanych przez partnerską serię samochodową VW Golf Cup Poland.

W najmłodszej kategorii Micro Max po raz kolejny zwyciężył Marcel Kuc. Tuż za nim w klasyfikacji generalnej uplasowali się Karol Pasiewicz i Bartłomiej Piekutowski, którzy uzupełnili podium tegorocznych rozgrywek. W kategorii Mini Max zwycięzcą został Maciej Kocoń. Podopieczny Marka Wyrzykowskiego wyprzedził w klasyfikacji Litwina Sylwestra Aleksiejevasa i Marcela Surmacza, którego zabrakło na torze podczas finałowego weekendu.

Wśród juniorów najlepszy okazał się Jakub Greguła. Krakowianin wygrał w tym sezonie kategorię Junior Max i zdobył bilet na finał światowy. Drugą pozycję zajął Mateusz Pyłka, a trzecią najmłodszy z kierowców tej kategorii w Europie Piotr Wiśnicki.

Emocji nie zabrakło w rywalizacji seniorów. Dwie kategorie seniorskie zdominował Łukasz Bartoszuk, który zwyciężył zarówno w Rotax Max Senior, jak i w DD2 Max. Bartoszuk zdobył bilet w jednej kategorii. Jako zwycięzca obu mógł zdecydować, w której reprezentować będzie kraj podczas finału światowego w Portugalii. Wybrał DD2 Max, najszybszą klasę Rotaxa. Wśród seniorów kategorii Max kolejne pozycje zajęli Wiktor Weleziński, do którego powędrował bilet do Portugalii oraz Marcel Jastrzębowski, mistrz Polski Rotax Max.

W DD2 Max za Bartoszukiem uplasowali się Karol Jurmanowicz i Karol Lubas. Jurmanowicza również zobaczymy jednak w portugalskim finale, bowiem kierowca z Radomia zdobył promocję na Grand Final dzięki zwycięstwu w międzynarodowej imprezie Rotax Poland Trophy.

20150927_RO0820

Oddzielną klasyfikację kategorii DD2 stanowili najstarsi kierowcy. W DD2 Masters najlepszy w tym sezonie okazał się Sławomir Murański. Kolejne pozycje na podium zajmą Przemysław Wójcicki i Litwin Simas Girdvainis, którego jednak w Radomiu zabrakło.

Bilety na finał światowy nie były tylko jedynymi nagrodami dla najlepszych w Rotax Max Challenge. Zgodnie z zapowiedzią partner pucharu kartingowego, promotor samochodowej serii Volkswagen Golf Cup ufundował dni testowe dla wyróżniających się kierowców w seniorskich kategoriach. Otrzymali je Sławomir Murański i Marcel Jastrzębowski.

Szczegółowych relacji z wyścigów podczas ostatniego weekendu wyścigowego Rotax Max Challenge szukaj w dziale Polska naszego serwisu.

Fot. Rafał Oleksiewicz (Polski Karting)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here