PODZIEL SIĘ

W miniony weekend w Bydgoszczy rozegrano kolejne rundy serii Roka. Wśród najmłodszych na podium pojawiło się aż pięciu kierowców. Dwukrotnie Alan Czyż, który tryumfował drugiego dnia weekendu. W piątek zwycięstwo zaliczył Karol Panek.

Po raz kolejny mogliśmy śledzić niezwykle zaciętą i wyrównaną walkę kierowców najmłodszej kategorii RokCup Poland, którzy rywalizowali na bydgoskim kartodromie. W Bydgoszczy odbyły się 7. i 8. runda serii. W obu odsłonach zawodów na najwyższym stopniu podium stawali Karol Panek (zdjęcie powyżej) i Alan Czyż (na poniższym zdjęciu). Ten drugi jako jedyny z kierowców dwukrotnie zaliczył podium.

Rywalizacja zaczęła się od najlepszej czasówki Juliana Śmiechowskiego, który wygrał trening oficjalny. Tuż za nim uplasowali się Karol Panek i Adam Piszczako. Czwórkę najszybszych kierowców uzupełniał Alan Czyż. O tym jak „ciasno” było w czasówce niech świadczy fakt, iż pierwsza czwórka zmieściła się w treningu oficjalnym w jednej dziesiątej sekundy.

Pierwszy wyścig o punkty nie był udany dla zdobywcy pole position. Julian Śmiechowski przyjechał co prawda na czwartej pozycji, ale otrzymał od sędziów karę 10 sekund i ostatecznie wylądował na końcu stawki, która ukończyła wyścig. Wygrał tarnowianin Karol Panek, który finiszował przed Alanem Czyżem i Damianem Mazurkiem. Pecha miał również Kacper Rogala, lider klasyfikacji generalnej, który na ostatnim okrążeniu uczestniczył w incydencie, który pozbawił go możliwości walki o czołowe pozycje. Tuż po starcie udział w zawodach zakończył również Dominik Garbaciak, należący do ścisłej czołówki tej kategorii.

W kolejnym wyścigu piątkowej rundy znów najszybszy był Karol Panek, kompletując największą liczbę punktów. Tuż za nim na mecie zameldował się Alan Czyż, a jako trzeci metę przekroczył Igor Seweryn. Tak kształtowało się podium VII rundy, a pierwszą szóstkę uzupełnili Damian Mazurek, Mateusz Pasiuk i Adam Morawski.

20150619_RO0605

Dzień później pierwszą czasówkę wykręcił podopieczny Natalii Kowalskiej Adam Piszczako. Znów o włos szybszy od trzech pozostałych konkurentów. Kolejne miejsca, a także pozycje startowe do pierwszego wyścigu uzyskali Alan Czyż, Kacper Rogala i Karol Panek.

Tym razem Alan Czyż znakomicie wykorzystał sytuację i na piątym okrążeniu wyprzedził Adama Piszczako kończąc wyścig na pierwszym miejscu. Trzeci finiszował Kacper Rogala, a kolejne pozycje zajęli Karol Panek i Dominik Garbaciak.

W drugim wyścigu ponownie najszybszy był Alan Czyż, który prowadził przez większą część rywalizacji. Na siódmym okrążeniu stracił jednak prowadzenie na rzecz Kacpra Rogali, ale odpowiedział niezwykle skutecznie na ostatnim kółku finiszując ostatecznie na pierwszej pozycji. Trzeci na mecie zameldował się Karol Panek, który zaledwie jednym punktem przegrał podium z Adamem Piszczako (4. pozycja).

W klasyfikacji generalnej najmłodszej kategorii RokCup Poland prowadzenie utrzymał Kacper Rogala, który o 63 punkty wyprzedza Alana Czyża. Trzecią pozycję ma Dominik Garbaciak, a czwarty jest Damian Mazurek. Kolejne miejsca zajmują Karol Panek, Igor Seweryn i debiutujący w tym sezonie Adam Piszczako.

Klasyfikacja VII rundy
1. Karol Panek 75
2. Alan Czyż 60
3. Igor Seweryn 45
4. Damian Mazurek 42
5. Mateusz Pasiuk 31
6. Adam Morawski 30

Klasyfikacja VIII rundy
1. Alan Czyż 75
2. Kacper Rogala 56
3. Adam Piszczako 46
4. Karol Panek 45
5. Igor Sewery 32
6. Dominik Garbaciak 31

Klasyfikacja generalna po VIII rundzie
1. Kacper Rogala 395
2. Alan Czyż 332
3. Dominik Garbaciak 330
4. Damian Mazurek 324
5. Karol Panek 311
6. Igor Seweryn 262
7. Adam Piszczako 241
8. Adam Morawski 179
9. Julian Śmiechowski 167
10. Dawid Marcinowski 163
11. Kajetan Gawron 162
12. Mateusz Pasiuk 138
13. Mikołaj Kania 135
14. Oliwier Jaciów 130
15. Kacper Wojdyła 113
16. Jonathan Madden 105
17. Hubert Najmowicz 85
18. Szymon Marut 75
19. Robert Żydaczek 69
20. Gabriel Łukasiewicz 68
21. Axel Kożuchowski 40
22. Filip Żelechowski 32
23. Mieszko Matuszyk 27

fot. Rafał Oleksiewicz (Polski Karting)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here