PODZIEL SIĘ

Jeszcze niedawno obserwowaliśmy go na torze kartingowym. Nikodem Wierzbicki w minionym sezonie zadebiutował w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski KIA Picanto. Debiut miał znakomity. Czterokrotnie stawał na podium wyścigów sześciu mistrzowskich rund.

Nikodema Wierzbickiego wszyscy doskonale pamiętamy z wyścigów Easykart, Rok Cup, WSK czy Rotax Max Challenge.
Utalentowany kierowca z Poznania w roku ubiegłym zakończył swoją przygodę z kartingiemi przesiadł się do samochodu marki KIA, by wraz z wieloma innymi kartingowcami walczyć o tytuł Wyścigowego Samochodowego Mistrza Polski.

Decyzja o zmianie serii wyścigowej była przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Nikodem znakomicie zadebiutował w mistrzostwach, czterokrotnie stając na podium wyścigów rozgrywanych podczas sześciu ubiegłorocznych rund.
Raz uzyskał najszybszy czas okrążenia wyścigowego podczas rundy. Do samego końca rozgrywek walczył o miejsce na podium, ale ostatecznie zajął 7. pozycję w gronie 19 doświadczonych kierowców.

Na samochodowym padoku trafił pod skrzydła Dariusza Nowickiego, doświadczonego kierowcy i trenera, który zajmuje się szlifowaniem młodych talentów. – Nikodem jest bardzo pojętnym uczniem i utalentowanym kierowcą – mówi Polskiemu Kartingowi Dariusz Nowicki. – Bardzo dobrze nam się pracuje, rozumiemy się bez słów i tworzymy bardzo dobrze pracujący kolektyw.

Więcej przeczytasz w najnowszym wydaniu miesięcznika Polski Karting.

fot. Dominik Kalamus
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here