PODZIEL SIĘ

DKM rozpoczęte! Na torze we włoskim Lonato zainaugurowała najpopularniejsza seria wyścigowa Niemiec. W zestawie startowym dwóch kategorii obserwowaliśmy Polaków. Jeden z nich zaprezentował się znakomicie.

Znakomity występ w pierwszej rundzie DKM zanotował Paweł Myszkier, który jest fabrycznym kierowcą teamu Mach1 Motosport. Popularny „Mysza” wystartował we flagowej dla siebie kategorii KZ2 w klasyfikacji pucharowej Deutsche Schalt Kart Cup. W obu finałowych wyścigach zajął trzecią pozycję i tym samym w klasyfikacji generalnej po pierwszej odsłonie pucharu plasuje się tuż za liderem Emilienem Dennerem z Francji.

Drugi z polskich kierowców, których obserwowaliśmy w Lonato to oczywiście Dawid Liwiński, który rywalizował w kategorii seniorskiej OK. Występ Dawida również należy ocenić bardzo wysoko. Co prawda mieszkający na stałe w Holandii polski kierowca nie powtórzył wyniku sprzed tygodnia z Ampfing, gdzie był w pierwszej piątce swojej kategorii, ale pokazał się z jak najlepszej strony w obu finałowych wyścigach. Najpierw finiszował na 18. pozycji, a później wszedł do pierwszej dziesiątki silnej stawki. W klasyfikacji generalnej po pierwszej rundzie Dawid zajmuje 15. pozycję.

Weekend w Lonato był bez wątpienia najlepszym wynikiem Pawła Myszkiera w jego kartingowej karierze w DKM. Związany od kilku sezonów z fabryką Mach1 Motorsport polski kierowca tym znakomitym wynikiem wychodzi wreszcie z cienia swoich utytułowanych rywali. Należy zaznaczyć również, że w Lonato rozegrano rywalizację kategorii KZ2 w ramach mistrzostw Niemiec, w której zobaczyliśmy gwiazdy światowego kartingu. Wyścigi finałowe w tej stawce wygrali Hiszpan Pedro Hiltbrand oraz Daniel Stell z Niemiec.

Statystyka Polaków w Lonato:
Paweł Myszkier, kategoria KZ2 (DSKC): czasówka P9, kwalifikacje (P2, P2, overall P3), finały (P3, P3)
Dawid Liwiński, kategoria OK (DKM): czasówka P16, kwalifikacje (P6, P18, overall P16), finały (P18, P10)

W kategorii OK Junior świetnie zaprezentowali się Włoch Enzo Trulli (syn byłego kierowcy F1) oraz Brytyjczyk Kai Askey, którzy wygrali wyścigi finałowe. Po pierwszej rundzie prowadzenie objął kierowca teamu Ricky Flynn Motorsport, Kai Askey, który o dwa punkty wyprzedza Trullego i swojego kolegę z zespołu Zaka O’Sullivana.

W seniorskiej kategorii, w której obserwowaliśmy Dawida Liwińskiego, po pierwszej rundzie prowadzi niesamowity Brytyjczyk Harry Thompson, który nie dał szans rywalom w obu wyścigach finałowych. Zwyciężył dwukrotnie, wyprzedzając na mecie minimalnie swoich przeciwników. Najpierw Niemca Hugo Sassego, a potem Tijmena Van Der Helma z Holandii. W klasyfikacji generalnej Thompsom wyprzedza Hugo Sassego i Zane Maloneya z Barbados.

Zobacz highlights z komentarzem Jen Wade (kliknij w zdjęcie)

W królewskiej kategorii KZ2 finały wygrali wspomnieni Pedro Hiltbrand oraz Daniel Stell. Jednak prowadzenie w klasyfikacji generalnej po rundzie w Lonato objął Holender Jorrit Pex, który wyprzedza Daniela Stella i Włocha Fabiana Federera.

Kolejna runda DKM zaplanowana jest na pierwszą dekadę maja na niemieckim torze w Wackersdorfie.

fot. DKM, Mach1 Motorsport
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here