PODZIEL SIĘ

SWS czyli Sodi World Series w Trójmieście rozpoczęte. Tory KartCenter w Gdańsku i Sopocie zainaugurowały tegoroczny cykl. Obie imprezy były bardzo efektowne. A sobotnia otworzyła oficjalnie dla rywalizacji najnowsze dziecko trójmiejskiego kartingu rentalowego, nowy tor w galerii Morena.

Tegoroczny cykl SWS na dwóch trójmiejskich torach kartingowych to 10 rund na torze w Gdańsku i 10 rund na torze w Sopocie. Z niecierpliwością czekaliśmy na otwarcie dla rywalizacji gdańskiego toru KartCenter, który zaopatrzony w najnowocześniejsze elektryczne wózki Sodikart RSX po raz pierwszy otworzył swoje podwoje dla Sodi World Series.

Najmłodsze dziecko środowiska kartingowego w Polsce otwarto w lutym. W miniony weekend na torze pojawili się kierowcy, którzy ruszyli w inauguracyjnej rundzie w elektrycznych RSX-ach. Gdański KartCenter jako pierwszy tor na świecie zaopatrzył się w najnowsze wózki RSX. A to, co przyciągało uwagę uczestników to bez wątpienia swoisty „dopalacz”, którym dysponuje wózek, czyli znany z wyścigów F1 system KERS.

Tor w Gdańsku wyróżnia również nawierzchnia. Jak przekonują organizatorzy gdańskiego toru, nawierzchnia została stworzona przy współpracy z włoską firmą PGK specjalizującą się w nowoczesnych podłożach dla sportu gokartowego. Innowacyjne tworzywa umożliwiają uzyskanie optymalnych parametrów przyczepności.

Do walki o pierwsze punkty cyklu SWS na gdańskim torze przystąpiło 30 kierowców. Po sesjach kwalifikacyjnych i wyścigach finałowych w dwóch kategoriach poznaliśmy zwycięzców inauguracyjnego turnieju. Swoje kategorie w rywalizacji inauguracyjnego turnieju na torze wygrali Paweł Wojciechowski (junior) i Paweł Kołodziej (senior), natomiast zwycięzcą pierwszej rundy SWS z kategorii Open został Michał Śmigiel, były kierowca wyścigowy i utytułowany kartingowiec.

Klasyfikacja 1. rundy SWS KartCenter Gdańsk
1. Michał Śmigiel 1021 pkt
2. Paweł Kołodziej 983
3. Dawid Chart 944
4. Olga Regulska 906
5. Mariusz Książek 867

SWS KartCenter Gdańsk

Inauguracja SWS w KartCenter Gdańsk

Gepostet von Polski Karting am Samstag, 7. April 2018

Dzień później SWS zainaugurował swój cykl na torze w Sopocie. Kierowcy mieli kompletnie inne warunki rywalizacji niż dzień wcześniej na gdańskim torze. Sopocki KartCenter to obiekt otwarty, asfaltowy, a wózki, którymi dysponuje tor to tradycyjne spalinowe gokarty.
Formuła turnieju, do którego zgłosiło się 28 zawodników również przewidywała biegi kwalifikacyjne i finał, w którym tryumfował Jacek Kondratowicz, kierowca rajdowy, który gościnnie wziął udział w rywalizacji. Drugą pozycję zajął Krystian Bentkowski, a trzecią Paweł Kołodziej.

Klasyfikacja 1. rundy SWS KartCenter Sopot
1. Jacek Kondratowicz 1021 pkt
2. Krystian Bentkowski 983
3. Paweł Kołodziej 944
4. Adam Kania 906
5. Mariusz Książek 867

Sodi World Series KartCenter Sopot finały

Inauguracyjna runda SWS w KartCenter Sopot

Gepostet von Polski Karting am Sonntag, 8. April 2018

Dwie inauguracyjne rundy SWS były transmitowane na żywo przez Polski Karting. Kolejne rundy cyklu na trójmiejskich torach 21 kwietnia (Gdańsk) oraz 10 maja (Sopot).

fot. KartCenter, Polski Karting
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here