PODZIEL SIĘ

Super One Series, brytyjska ekstraklasa kartingowa, rozpoczyna swój sezon w najbliższy weekend. Na torze PFI w Brandon wystartuje aż 9 kategorii! W rywalizacji Honda Cadet i Rotax Mini Max zobaczymy dwójkę polskich kierowców. To zawodnicy 303 Squadron Team.

Super one Series to najwyższa klasa rozgrywkowa kartingu na Wyspach Brytyjskich. W najbliższy weekend na torze PFI w Brandon zainauguruje swój kolejny sezon. Wśród startujących znajdziemy nazwiska dwóch polskich kierowców. To Maksymilian Solarski w kategorii Honda Cadet oraz Maciej Hamera w kategorii Mini Max.

Dla Maksymiliana będzie to druga impreza Super One w sportowej karierze. W czerwcu ubiegłego roku młodziutki Polak z Southampton wystartował w jednej z rund prestiżowej Super One na torze Clay Pigeon. Czwartą rundę rozgrywek minionego sezonu mimo bardzo dobrej czasówki (P17) zakończył jednak na repasażu. Teraz stanie do walki z 40 innymi kierowcami swojej kategorii. Jest jedynym Polakiem w stawce.

Absolutnym debiutem w Super One Series będzie start drugiego z polskich kierowców Maćka Hamery. Mieszkający na stałe w Reading polski kierowca zadebiutuje w brytyjskiej ekstraklasie w kategorii Rotax Mini Max. Maciej ma ułatwione zadanie w walce o dobrą lokatę, bowiem do kategorii w której zobaczymy go w najbliższy weekend zgłosiło się zaledwie 14 kierowców. Hamera, podobnie jak Solarski jest jedynym Polakiem w stawce. W Rotax Mini Max oprócz niego wystartują sami Brytyjczycy.

Dwójka Polaków ma za sobą już starty w tegorocznych rozgrywkach kartingowych na Wyspach. Obaj zanotowali świetne wyniki w rywalizacji klubowej i mistrzostw MSA. Solarski i Hamera znakomicie prezentowali się w wyścigach na Clay Pigeon i Forest Edge. W miniony weekend na tym drugim torze zakończyli zawody na czwartych pozycjach.

Do Super One Series w tym sezonie zgłosiło się tylko dwóch polskich kierowców. Kacper Skuza, którego obserwowaliśmy w poprzednich latach wystartuje najprawdopodobniej tylko w trzech rundach mistrzowskiego cyklu. Kierowca teamu Cutting Edge Racing zmienił kategorię na x30 Junior i skupia się na rywalizacji klubowej, aby przygotować się do przyszłorocznych rozgrywek.

Start inauguracyjnej rundy Super One Series na PFI w piątek. Oba wyścigi finałowe odbędą się w niedzielę. Tradycyjnie impreza będzie transmitowana na żywo w Internecie.

fot. 303 Squadron Team
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here