PODZIEL SIĘ
Adam Szydłowski

Kartingowcy zmieniają zespoły, kategorie i serie. Transferowa karuzela ruszyła na dobre. W sieci pojawia się coraz więcej informacji o kartingowych transferach. My również mamy swoje kanały. Sezon za pasem, więc nic dziwnego, że wielu zawodników już jakiś czas temu postarało się o zmiany.

Zespół DD Motorsport ogłosił dzisiaj swój skład na nowy sezon. Rokkersi pod wodzą Daniela Zająca wzbogacą się w nowym sezonie o nowych driverów. Będą nimi Stach Wysoski-Nowicki, którego doskonale pamiętamy z wyścigów w drużynie Natalii Kowalskiej i Franka Van der Windta oraz Adam Micał, którego team anonsował już kilka tygodni temu. Poza tym drużyna wystartuje w niemal identycznym składzie jak przed rokiem. Zabraknie tylko Niemca Marcela Proskchy-Koeppena.

Nowe twarze mają pojawić się również w drużynie Tomasza Salacha ST-Racing. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zespół ma zasilić kilku nowych kierowców. To dwójka zawodników Rotax Micro Max Wiktor Kołodziejski i Jan Gierszewski, którzy zadebiutowali w mistrzostwach Polski młodzików w roku ubiegłym. Szymon Szostak pojedzie w tym sezonie w kategorii Mini Max. A kadrę Czerwonych Diabłów ma uzupełnić również Bartosz Grzywacz, którego zobaczymy w Mini Roku.

Okazale ma wyglądać w tym sezonie drużyna JR Racing. Mamy informację, że drużynę Kuby Rościa zasili dwóch nowych kierowców. To Jakub Kolasa oraz uwaga… Adam Szydłowski, znany z wyścigów w roku ubiegłym w Rok Cup Poland. Mistrz Polski i zdobywca pucharu Polski w Junior Roku pojedzie w tym sezonie również w Rotax Max Challenge Poland. I to w dwóch kategoriach, juniorskiej i seniorskiej! Będzie ciekawie…

Wieści płyną również z Lublina. Póki co nieoficjalne. Drużynę Marka Wyrzykowskiego ma zasilić nowy zawodnik z zagranicy, ze sporym doświadczeniem. Nie uchylamy rąbka tajemnicy na prośbę obu stron – teamu i kierowcy. Wiadomo natomiast, że zespół „Wyrzykowskich” wesprze swoją obecnością w polskiej serii Jonathan Madden. Tryumfator Rotax Nordic Challenge będzie się ścigał również poza granicami kraju. Bronić tytułu w Nordiku będzie natomiast w barwach łotewskiej Flandrii, z którą ścigał się już w tym sezonie w hiszpańskich zawodach. W nowych wyższych kategoriach. Być może w dwóch – w Mini Max i w juniorze.

Swoją kategorię zmieni również Piotr Wiśnicki. Jedną z gwiazd zespołu Wyrzykowski Motorsport zobaczymy w tym sezonie w najszybszej DD2 Max. Zapowiada się ciekawy zestaw. Wyrzykowski będzie miał bowiem aż piątkę DD-dwójkowców. Choć na ostateczny zestaw startowy musimy jeszcze trochę poczekać.

W padoku Rotaksa w tym sezonie pojawić się ma również drużyna Dariusza Mruka KRT Exprit. Bydgoszczanie zaadoptują dwójkę zawodników K-Dyno Kart Julię Obłój i Oskara Pomorskiego. Oboje pojadą w kategoriach, w których już się ścigali w roku ubiegłym, ale bardzo prawdopodobne, że Julia Obłój swój sezon rozpocznie od wyścigów Roka we Włoszech. Testowała już dwukrotnie Mini Roka z KRT. Czy zadebiutuje w gronie Rokkersów? Zobaczymy.

K-Dyno Kart zostanie z jednym zawodnikiem. Będzie nim oczywiście Karol Kręt. Dwukrotny mistrz Polski i zdobywca pucharu Polski w Mini Max pojedzie w tym sezonie jednak w wyższej kategorii.

O kolejnych zmianach postaramy się informować na bieżąco.

fot. Rafał Oleksiewicz (Polski Karting), Adam Micał, Maciej Obłój , John Madden
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here