PODZIEL SIĘ

Seria Iame X30 zadebiutuje w 2018 roku na polskich torach. Jej promotorem będzie powołana na początku tego roku spółka, której prezesem jest były kierowca kartingowy Karol Lubas. Polski promotor zaplanował w tym sezonie dwa eventy wyścigowe w Polsce.

O pojawieniu się nowej serii na polskim rynku słyszeliśmy już w ubiegłym sezonie. Iame X30 to jedna z najdynamiczniej rozwijających się obecnie serii kartingowych na świecie. Aktualnie funkcjonuje w 26 krajach, a w Europie posiada rozbudowane rozgrywki, między innymi we Francji, Belgii oraz Wielkiej Brytanii.

Niedawno powołano do życia również cykle międzynarodowe, jak Euro Series czy Winter Cup. Raz do roku skupieni w serii tego włoskiego producenta kierowcy występują w Iame International Final rozgrywanym we francuskim Le Mans. W roku ubiegłym po raz pierwszy wystąpili tam Polacy. Finał międzynarodowy rozegrano po raz szósty i okazał się największą imprezą kartingową w Europie. Wystąpiło tam ponad 450 kierowców!

Promotorem Iame w Polsce jest Karol Lubas, doskonale znany wszystkim utytułowany kierowca kartingowy, który ostatnich kilka lat spędził we Włoszech, pracując dla fabrycznego zespołu CRG. Karol Lubas publikował również na łamach Polskiego Kartingu.

– Postanowiłem wykorzystać swoje doświadczenie i wskoczyć do tego „pociągu”, który jedzie dość szybko, ciągnięty przez „lokomotywę Iame” – mówi nam Karol Lubas. – Bardzo się cieszę, że zostałem obdarzony zaufaniem ze strony firmy i wierzę, że nowa seria w Polsce kraju ma sens. Mimo iż mamy obecnie dwie silne serie kartingowe w naszym kraju i dla niektórych może wydawać się, że nie ma miejsca dla trzeciej, w założeniu bardzo rozbudowanej. Inwestuję w powstanie Iame Series Poland całego siebie i jestem przekonany, że to dobry kierunek – mówi Karol Lubas.

Polska seria Iame X30 zadebiutuje najprawdopodobniej w czerwcu. Jeszcze nie ma informacji gdzie odbędzie się inauguracja. Druga runda natomiast zagości na pewno w sierpniu (18.08) w Bydgoszczy. – O szczegółach niebawem poinformujemy. Myślę, że jest to kwestia najbliższych dni – mówi promotor Iame.

Promocją serii Iame X30 w Polsce zajmie się spółka LRC Promotion. W sezonie 2018 promotor wprowadzi na polski rynek pięć kategorii wyścigowych: X30 Baby, X30 Mini, X30 Junior, X30 Senior i X30 Master i jedną pokazową.

W ten weekend Iame inauguruje swoje rozgrywki międzynarodowe w Hiszpanii, gdzie odbywa się Iame Winter Cup. Na listach startowych znajdują się Polacy Oliwier Pyłka, Jerzy Spinkiewicz (X30 Junior), Kamil Donicz, Sylwester Aleksiejevas (X30 Senior). Wszyscy są kierowcami Uniq Racing.

fot. Iame X30, Archiwum, Karol Lubas
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here