PODZIEL SIĘ

Felipe Massa, brazylijski gwiazdor F1, który zakończył karierę kierowcy „królowej wyścigów” został nowym szefem CIK-FIA. Podczas Zgromadzenia Ogólnego FIA, które odbyło się 8 grudnia 2017 r. w Paryżu, były kierowca Formuły 1 przejął przewodnictwo Międzynarodowej Komisji Kartingowej. Massa objął funkcję prezesa CIK-FIA po dotychczasowym szefie Shaikhu Abdulla Bin Isa Al Khalifie, który był prezydentem od 2011 roku.

Holender Kees Van De Grint, dotychczasowy wiceprezes CIK-u oraz weteran w sporcie kartingowym z dużym doświadczeniem i encyklopedyczną znajomością kartingu od samego początku, znów objął funkcję wiceprezydenta CIK-FIA.

Massy nie trzeba bliżej przedstawiać kibicom kartingowym oraz F1. Podczas swojej 15-letniej kariery w F1 Massa był kierowcą tylko trzech zespołów: Sauber, Ferrari i Williams. Wystąpił w 269 Grand Prix, wygrał 11 z nich i został sklasyfikowany na drugim miejscu w pamiętnych mistrzostwach świata 2008, kiedy prowadził bolid Ferrari.

Swoją kartingową karierę rozpoczynał w rodzimej w Brazylii. Ścigał się osiem lat w kilku kategoriach. Jest trzykrotnym zwycięzcą kartingowego 500 Milhas de Granja Viana oraz tryumfatorem prestiżowego Desafio Internacional das Estrelas.

W ostatnich latach był organizatorem „Challenge of the Stars”, corocznych charytatywnych zawodów kartingowych odbywających się w Brazylii w latach 2005-2014. W jednej z tych imprez wystartował Polak, Bartosz Idźkowski.

Dla wielu obserwatorów wybór Felipe na szefa CIK nie był zaskoczeniem. Były znakomity kierowca od wielu lat pozostawał w najbliższym gronie szefa FIA Jeana Todta. Menedżerem Brazylijczyka był syn Todta, Nicolas.

fot. FIA-DPPI, Ferrari Media Center
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here