PODZIEL SIĘ

Młodziutki Maciej Gładysz dokonał w tym sezonie rzeczy niebywałej. Trzykrotnie tryumfował w klasyfikacji generalnej cyklu Rotax Max Challenge. Zdobył puchar Polski i bilet na finał światowy, tytuł kartingowego mistrza Polski i mistrza Polski młodzików.

To prawdziwie atomowy sukces w pierwszym pełnym sezonie wyścigowym zakończony wpisem na tablicę rekordów zwycięstw w wyścigach.

Wyczyn młodego kierowcy z Tarnowa jest o tyle zadziwiający, że jest jednym z najmłodszych kierowców stawki kategorii Micro Max. Maciej ustanowił również jeden z rekordów serii Rotax Max Challenge. Dziewiętnaście wygranych wyścigów w tegorocznym sezonie to wynik imponujący. Lepszy od niego był tylko Marcel Kuc, który od 2012 roku dzierży rekord 24 wygranych w sezonie.

Maćka Gładysza poznaliśmy dwa sezony temu, kiedy rozpoczął swoją kartingową przygodę w treningach pokazowych. W 2015 roku zdążył jeszcze zadebiutować w walce o punkty w ostatniej rundzie sezonu. Nikt się wówczas nie spodziewał, że ten najdrobniejszy z całej stawki kierowców będzie jednym z objawień sezonu 2016, a w 2017 sięgnie po trzykrotne mistrzostwo w Rotax Max Challenge Poland.

W roku ubiegłym widzieliśmy młodszego z rodzeństwa Gładyszów na ósmym miejscu w pucharze Polski oraz na siódmej pozycji w Kartingowych Mistrzostwach Polski. Jak na pierwszy sezon startów wynik był niezwykle zadowalający. Maciej należał do ścisłego zaplecza czołówki, w kilku rundach błyszcząc szczególnie…

Więcej przeczytasz w najnowszym wydaniu miesięcznika Polski Karting.

fot. Rafał Oleksiewicz (Polski Karting)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here