PODZIEL SIĘ

Karol Pasiewicz został zwycięzcą kolejnej edycji mistrzostw Polski młodzików rozegranych w Bydgoszczy w ramach Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży. Tryumfator Rok Cup Italia był bezapelacyjnie najlepszy na bydgoskim kartodromie. Zawody zakończył z dużą przewagą.

Łodzianin przed tygodniem sięgnął po włoskie trofeum w finale Rok Cup Italia. W Bydgoszczy z powodzeniem kontynuował passę dopisując do swojego dorobku tytuł mistrza Polski młodzików. Drugą pozycję zajął Damian Mazurek, a trzeci w klasyfikacji generalnej był Jerzy Glac. Rywalizacja w kategorii Mini Rok to wielki sukces teamu Andrzeja Szymańskiego, bowiem cała trójka na podium to jego podopieczni.

W Bydgoszczy do walki o tytuł mistrza młodzików stanęło 19 kierowców. Wśród nich zabrakło mistrza Polski Piotra Protasiewicza, zwycięzcy Rok Cup Poland w tym sezonie i zdobywcy tytułu w KMP. Karol Pasiewicz, wicemistrz kraju miał więc ułatwione zadanie. Okazję wykorzystał w stu procentach.

Bardzo równo w tych zawodach jechali Damian Mazurek i Jerzy Glac. Dzięki temu znaleźli się na podium klasyfikacji generalnej. Przypomnijmy, o tytule mistrza młodzików decydował tylko jeden weekend wyścigowy.

Bardzo dobrą postawę w rywalizacji zaprezentowali Julian Śmiechowski i Kajetan Gawron. W wyścigach finałowym obu dni meldowali się na drugich pozycjach. Niestety, słabsze wyniki w prefinałach pozbawiły ich podium, ale ostatecznie zajęli czwartą i piątą pozycję.

Klasyfikacja I dnia zawodów
1. Karol Pasiewicz (V-Kart) 75
2. Julian Śmiechowski (Bambini) 56
3. Damian Mazurek (V-Kart) 52
4. Karol Czepiel (KRT) 33
5. Maciej Banaś (KRT) 30

Klasyfikacja I dnia zawodów
1. Karol Pasiewicz (V-Kart) 75
2. Jerzy Glac (V-Kart) 48
3. Kajetan Gawron (CKT) 47
4. Kamil Grabowski (WTR) 35
5. Damian Mazurek (V-Kart) 30

Klasyfikacja generalna
1. Karol Pasiewicz (V-Kart) 150
2. Damian Mazurek (V-Kart) 82
3. Jerzy Glac (V-Kart) 78
4. Julian Śmiechowski (Bambini) 77
5. Kajetan Gawron (CKT) 62
6. Karol Czepiel (KRT) 60
7. Patryk Pawlikowski (R-Team) 52
8. Kamil Grabowski (WTR) 50
9. Maciej Banaś (KRT) 50
10. Jan Przyrowski (Elite RD) 45

fot. Łukasz Iwaniak (Media4U)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here