PODZIEL SIĘ

Oliwier Pyłka został zwycięzcą ostatniej odsłony Rotax Max Challenge Poland, która odbyła się w Przeźmierowie, ale bilet na finał światowy powędrował do Karola Kręta, pierwszego w klasyfikacji generalnej. Karol pojawił się na poznańskim torze, ale wystąpił w innej kategorii. To był jego debiut wśród juniorów.

Już od pierwszych chwil rywalizacji prym na torze wiedli kierowcy Uniq Racing. Oliwier Pyłka był niekwestionowanym liderem. Wygrał trening oficjalny i pierwszy wyścig kwalifikacyjny. Tuż za nim finiszowali Aleksander Matracki i Victor Obarzanek. Dopiero w trzecim biegu inicjatywę przejął Szymon Szerszeń, który minimalnie wyprzedził Oliwiera i wygrał wyścig. Jednak w przedfinale i finale lider „Unikalnych” zanotował wielką przewagę, pewnie zwyciężając w ostatniej rundzie sezonu.

Drugą pozycję w finałowym wyścigu zajął Szymon Szerszeń, który do ostatnich metrów walczył z Tymkiem Havryltsem. Różnica na mecie między obu zawodnikami była minimalna, zaledwie 0.017 sekundy!
Kolejne miejsca zajęli Victor Obarzanek, Aleksander Matracki oraz Igor Drożyński. Stawkę uzupelnili Patryk Donica i Bartosz Marciniak.

Bardzo ciekawie wyglądał też przed finał. Wygrał Oliwier Pyłka z dużą przewagą, ale kolejne miejsca zajęli Tymofii Havrylets i Patryk Donica, który wykorzystał incydent z udziałem rywali z czołówki. Jego śladem poszedł Bartosz Marciniak i uplasował się na czwartym miejscu.

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zachował nieobecny w rywalizacji Karol Kręt, który wyprzedził Igora Drożyńskiego i Victora Obarzanka. Przewaga Karola Kręta po weryfikacji silników zarządzonej przez promotorów serii przed ostatnią rundą była tak wielka, że kierowca K-Dyno Kart mógł zrezygnować z udziału w zawodach. Postanowił zadebiutować w kategorii juniorskiej.

W listopadzie Karola Kręta zobaczymy w Rotax Grand Finals, jako przedstawiciela polskiej serii i zwycięzcę kategorii Mini Max.

Klasyfikacja finału:
1. Oliwier Pyłka (Uniq Racing) =
2. Szymon Szerszeń (Bambini Racing) +2.818, +P3
3. Tymofii Havrylets (KRT Ukraina) +2.835, -P1
4. Victor Obarzanek (Uniq Racing) +P3
5. Aleksander Matracki (Uniq Racing) +P1
6. Igor Drożyński (Wyrzykowski) +P2
7. Patryk Donica (SRT) -P4
8. Bartosz Marciniak (CRG) -P4

Klasyfikacja Generalna kategori Mini Max
1. Karol Kręt 438 pkt
2. Igor Drożyński 332
3. Victor Obarzanek 276
4. Tymofii Havrylets 231
5. Patryk Donica 208
6. Oliwier Pyłka 189
7. Bartosz Marciniak 148
8. Oskar Pomorski 143
9. Szymon Szerszeń 141
10. Stig Righult 94
w sezonie 2017 sklasyfikowano 27 kierowców

fot. Rafał Oleksiewicz (Polski Karting)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here