PODZIEL SIĘ

Rotax Nordic Challenge zmienia swoją formułę w ostatniej odsłonie cyklu. Taką decyzję podjęli promotorzy tego nowego międzynarodowego cyklu, którego trzecia odsłona rozegrana zostanie również w Polsce. Oprócz prefinału i finału w decydującej rundzie kierowcy rozegrają super finał na wzór rozgrywek CEE.

Super finał w łotewskiej kończącej cykl rundzie na torze w Kandavie ma być zdaniem promotorów efektownym zwieńczeniem serii. Przypomnijmy, że w kategoriach Micro Max, Mini Max, DD2 Max i DD2 Masters zwycięzcy otrzymają bilety na Rotax Grand Finals, który odbędzie się w Portugalii.

Rotax Nordic Challenge to międzynarodowa seria kartingowa obejmująca kraje nadbałtyckie. Dwie tegoroczne rundy zaplanowano na Łotwie, jedną na Łitwie i jedną w Polsce. W dotychczasowych dwóch odsłona serii w łotewskim Ropazi i litewskim Aukstadvaris aż dziewięciokrotnie stawali na podium. Rundy wygrywali Maksymilian Obst, Sylwester Aleksiejevas oraz Sławomir Murański.

W pierwszy weekend sierpnia Rotax Nordic Challenge zagości do Polski. Trzecia odsłona cyklu zostanie rozegrana na torze w Słomczynie. Będzie to jednocześnie szósta odsłona polskiej serii Rotax Max Challenge, którą transmitować na żywo będzie Polski Karting.

fot. Paweł Surynowicz (Polski Karting), Gabr Alex
©  Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here