PODZIEL SIĘ

Maciej Gładysz został zwycięzcą kolejnej odsłony Rotax Max Challenge Poland. W Przeźmierowie na Torze Poznań rozegrano piątą rundę cyklu pucharowego zaliczanego również do walki o tytuł mistrza Polski. Wygrana Macieja Gładysza była już trzecią w tym sezonie.

Rywalizacja najmłodszej kategorii Rotax ma swoich faworytów od początku sezonu. Należy do nich kilku kierowców, którzy odgrywają kluczowe role nie tylko w Polsce, ale również w zagranicznych zawodach. Maciej Gładysz, Maksymilian Obst, Jonathan Madden oraz Jan Jóźwiak tworzą grupę kierowców, których widzimy regularnie w czołówce rywalizacji.

Maksymilian Obst

Nie inaczej było i tym razem. Na Torze Poznań zwyciężył Maciej Gładysz, a kolejne miejsca zajęli właśnie Jonathan Madden, Maksymilian Obst oraz Jan Jóźwiak. Wyścigi były niezwykle udane dla lidera klasyfikacji generalnej, który tryumfował w czterech z nich, dorzucając również zwycięstwo w treningu oficjalnym. Weekend w Przeźmierowie był również udany dla całego tarnowskiego teamu Gładysz Karting, bowiem w walce o pole position Maciej i Natalia Gładyszowie zajęli dwie pierwsze pozycje i ruszyli do kwalifikacji z pierwszej linii. A ostatecznie Natalia uplasowała się na szóstej pozycji w gronie 19 kierowców.

Jonathan Madden i Jan Jóźwiak.

Zgodnie z przewidywaniami walka o podium ograniczała się do czterech postaci. Oprócz wspomnianego Macieja Gładysza o „pudło” walczyli Maks Obst, Jonathan Madden, którzy dwa tygodnie wcześniej udanie wystartowali w Rotax Nordic Challenge na Litwie (pierwsze dwie pozycje) oraz Jan Jóźwiak, również startujący w litewskich zawodach. Podobnie jednak jak w Aukstadvaris, Janek Jóźwiak uplasował się na poznańskim torze na czwartej pozycji, finiszując minimalnie za trzecim w miniony weekend Maksymilianem Obstem.

Jednak ambicji i umiejętności kierowcy z Warszawy nie można odmówić, zresztą po raz kolejny. W kwalifikacjach Janek znakomicie przedzierał się z dalszych pozycji notując sporo wyprzedzeń i ostatecznie włączył się do finałowej walki o wygraną piątego weekendu.

Ale warto też wspomnieć o świetnie walczących w miniony weekend kilku kierowcach powoli wychodzących z cienia liderów. To przede wszystkim Aleksander Wójcicki, Gustaw Wiśniewski oraz Maksym Burczenik, którzy bardzo dobrze prezentowali się w czołowej grupie pościgowej za liderami.

Natalia Gładysz, a tuż za nią Julia Obłój.

Osobne słowa trzeba skierować do trzech zawodniczek, które oglądamy w stawce Micro Max. To Natalia Gładysz, Julia Obłój i Matylda Matracka, które radziły sobie w Przeźmierowie ze zmiennym szczęściem. Najwyżej sklasyfikowana była Natalia, która w finale zanotowała szóste miejsce. Dwa oczka niżej uplasowała się Julia, walcząca twardo o pozycje z kilkorgiem rywali, a Matylda, która fenomenalnie zadebiutowała w ostatniej rundzie w Słomczynie, zajmując szóste miejsce, tym razem zajęła 14. pozycję.

Julia Obłój w walce z Borysem Rogalą.

Udany powrót do stawki najmłodszych kierowców zaliczył Oskar Sitek, którego w Rotax Max Challenge nie widzieliśmy kilka miesięcy. Oskar bez żadnych kompleksów ścigał się z rywalami notując ostatecznie dziewiątą lokatę w finale.

W drugiej części finałowej stawki również było bardzo ciekawie, bowiem podzielona na dwie grupki stworzyła niesamowitą rywalizację, a kierowcy podarowali obserwatorom dużą porcję emocji. Juliusz Ociepa, Borys Rogala, Marco Dittmann i Kuba Sosnowski walczyli o pozycje nie mniej zaciekle niż finałowi liderzy, a Łukasz Grabowski, Szymon Szostak czy Piotr Borowczyk znakomicie im wtórowali. Szkoda, że w finałowym wyścigu nie wystartował debiutant Wiktor Kaczor z CRG RDP, którego zauważyliśmy na torze i będziemy bacznie obserwować.

Wiktor Kaczor i Aleksander Wójcicki.

Rywalizacja najmłodszej kategorii Rotax jak zwykle była interesująca i nie pozbawiona emocji. Kierowcy stworzyli ciekawe widowisko i choć walka o zwycięstwo ma swoich liderów i faworytów, to również emocjonujące są potyczki w drugiej części stawki, które ogląda się z nie mniejszym zaangażowaniem.

W klasyfikacji generalnej sezonu prowadzi Maciej Gładysz (414 pkt), który wyprzedza Maksymiliana Obsta (357) oraz Jana Jóźwiaka (255). Kolejne miejsca zajmują Jonathan Madden (232) oraz Natalia Gładysz (231).

Klasyfikacja finału Micro Max
1. Maciej Gładysz (Gładysz Karting Team) =
2. Jonathan Madden (Alpha Karting) +0.815, =
3. Maksymilian Obst (Bambini Racing) +7.968, +P3
4. Jan Jóźwiak (ST-Racing) -P1
5. Aleksander Wójcicki (Uniq Racing) -P1
6. Natalia Gładysz (Gładysz Karting Team) -P1
7. Gustaw Wiśniewski (Jastrzębski Racing) +P1
8. Julia Obłój (K-Dyno Kart) -P1
9. Oskar Sitek (Jastrzębski Racing) +P1
10. Maksym Burczenik (ST-Racing) -P1

fot. Rafał Oleksiewicz (Polski Karting)
©  Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here