PODZIEL SIĘ

KMP 2017 kierowców Roka zakończyło się w Poznaniu. Poznaliśmy nowych mistrzów Polski. Dwie odsłony mistrzowskich zmagań wyłoniły sześciu najlepszych kierowców w sześciu kategoriach.

W gronie najszybszych kierowców tegorocznego sezonu znaleźli się dwaj zawodnicy, którzy obronili mistrzowskie tytuły. To Igor Lejko i Adrian Marcinkiewicz, ścigający się w seniorskiej kategorii Rok GP. Igor obronił tytuł w klasyfikacji Rok GP14, Adrian powtórzył sukces sprzed roku w klasyfikacji Rok GP25.

Igor Lejko

Kolejne pozycje w klasyfikacji Rok GP14 zajęli zawodnicy DD Motorsport Marcin Zając oraz Niemiec Marcel Prokscha-Koeppen. Z kolei w klasyfikacji najstarszych zawodników obok Adriana Marcinkiewicza zobaczymy na podium Daniela Zająca oraz Mariusza Szymczaka.

Klasyfikacja Rok GP14
1. Igor Lejko 163 pkt
2. Marcin Zając 110
3. Marcel Prokscha-Koeppen 93
4. Karolina Janicka 91
5. Adrian Marcinkiewicz 76

Adrian Marcinkiewicz

Klasyfikacja Rok GP15
1. Adrian Marcinkiewicz 170 pkt
2. Daniel Zając 127
3. Mariusz Szymczak 103
4. Sebastian Lotz 93
5. Jacek Pokojowczyk 74

W kategorii biegowej Shifter Rok najszybszy w tym sezonie okazał się Lukas Korbela, którego dobrze znamy z udziału w mistrzostwach Niemiec oraz imprezach międzynarodowych w kategorii KZ2. Lukas wyprzedził w klasyfikacji braci Grzyb. Drugą pozycję zajął po obu mistrzowskich weekendach Wojciech Grzyb, a trzecią Michał Grzyb.

Lukas Korbela

Klasyfikacja Shifter Rok
1. Lukas Korbela 170 pkt
2. Wojciech Grzyb 116
3. Michał Grzyb 111
4. Mikołaj Cegielski 104
5. Dominik Zając 83

Wśród juniorów tytuł mistrzowski wywalczył kierowca DD Motorsport Adam Szydłowski. Łodzianin był nie do pokonania w Poznaniu i dobrze pojechał w Słomczynie, dzięki czemu wyprzedził w klasyfikacji Adriana Janickiego (Jastrzębski Racing) oraz Marcela Kuca (CKT). Walka o podium w klasyfikacji generalnej była niezwykle wyrównana, o czym świadczy liczba punktów zebrana przez kierowców na trzech pozycjach tuż za liderem.

Adam Szydłowski

Klasyfikacja Junior Rok
1. Adam Szydłowski 138
2. Adrian Janicki 99
3. Marcel Kuc 98
4. Filip Zagórski 96
5. Aleksander Klimaszewski 87
6. Mateusz Lenart 87

W najmłodszych kategoriach mistrzowskie tytuły zdobyli Mikołaj Kania (ERD) w Baby Roku oraz Piotr Protasiewicz jr (WTR BirelART) w Mini Roku. Rywalizacja w obu tych kategoriach nie była pozbawiona emocji. Szczególnie w kategorii Mini, gdzie losy tytułu ważyły się niemal do samego końca. Ostatecznie tuż za Piotrem Protasiewiczem, który w roku ubiegłym był trzeci w KMP uplasowali się Karol Pasiewicz oraz Maciej Banaś (obaj V-Kart).

Piotr Ptotasiewicz jr

Klasyfikacja Mini Rok
1. Piotr Protasiewicz 156 pkt
2. Karol Pasiewicz 127
3. Maciej Banaś 125
4. Karol Czepiel 68
5. Patryk Pawlikowski 60

W najmłodszej kategorii Mikołaj Kania wyprzedził w klasyfikacji ubiegłorocznego tryumfatora i kolegę z zespołu Jana Przyrowskiego, a trzecią pozycję zajął Franciszek Czapla z Bambini Racing.

Klasyfikacja Kategoria Baby Rok
1. Mikołaj Kania 149 pkt
2. Jan Przyrowski 111
3. Franciszek Czapla 105
4. Kacper Wojdyła 87
5. Gleb Protasov 74

Tegoroczne Kartingowe Mistrzostwa Polski w kategoriach Rok odbyły się na dwóch torach podczas dwóch mistrzowskich weekendów. O tytuły kierowcy walczyli w Słomczynie i Poznaniu. Zawody zaliczane były również do klasyfikacji pucharu Polski. W tym sezonie Rok Cup w Polsce odbędzie się w cyklu ośmiu rund. Do rozegrania zostały jeszcze dwie w Zielonej Górze oraz Toruniu.

fot. Rafał Oleksiewicz (Polski Karting)
©  Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here