PODZIEL SIĘ

Kacper Szczurek wrócił na polskie tory! Rok Cup rozegrała piątą rundę rozgrywek na torze w Zielonej Górze. W rywalizacji wystąpiło 74 kierowców.

Jednym z głównych wydarzeń rywalizacji wśród seniorów był powrót na polskie tory Kacpra Szczurka, którego nie widzieliśmy w serii Roka w Polsce kilkanaście miesięcy. Tarnowianin zaliczył udany „come back” i zajął drugą pozycję w stawce seniorskiej kategorii GP14.

W najmłodszej kategorii zwyciężył Mikołaj Kania z ERD, dzięki czemu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Po treningu oficjalnym pole position wywalczył jego teamowy kolega Jan Przyrowski, jednak już do finału z pierwszego pola ruszył Mikołaj, który nie oddał prowadzenia do mety.

Podium w Zielonej Górze zaliczyli również Antoni Derebecki z ST-Racing oraz dotychczasowy lider z Bambini Racing Franciszek Czapla, który finiszował na trzeciej pozycji. Wysokie miejsca w stawce zanotowali również Kacper Wojdyła, Jan Przyrowski oraz Kacper Turoboyski.

W klasyfikacji generalnej po pięciu rundach prowadzi Mikołaj Kania (341 punktów) przed Frankiem Czaplą (330) oraz Jankiem Przyrowskim (255).

Klasyfikacja finału kategorii Baby
1. Mikołaj Kania (ERD) =
2. Antoni Derebecki (STR) +4.643, +P1
3. Franciszek Czapla (Bambini Racing) +4.759, -P1
4. Kacper Wojdyła (Bidon Team) +P2
5. Jan Przyrowski (ERD) =

W kategorii Mini Rok kolejne zwycięstwo zaliczył Karol Pasiewicz (V-Kart), który na mecie finałowego wyścigu wyprzedził lidera klasyfikacji generalnej Piotra Protasiewicza (WTR). To drugie z rzędu zwycięstwo kierowcy z Łodzi, który polskie starty dzieli również z występami we włoskiej regionalnej odsłonie Rok Cup. Zwycięstwo w Zielonej Górze zmniejszyło nieznacznie przewagę Piotra Protasiewicza w klasyfikacji generalnej, ale to on wciąż pozostaje liderem przed kolejną rundą w Poznaniu.

Trzecie miejsce w Zielonej Górze uzyskał drugi z podopiecznych Andrzeja Szymańskiego Maciej Banaś, który po raz kolejny zanotował podium rundy. Wysokie miejsca w rywalizacji na WallraV Race Center zajęli również Kamil Grabowski (WTR), Karol Czepiel (KRT) oraz Kajetan Gawron (CKT).

W klasyfikacji generalnej status quo. Prowadzenie utrzymał Piotr Protasiewicz (385), drugi jest Karol Pasiewicz (351), a trzeci Maciej Banaś (252). Na czwartą pozycję awansował Karol Czepiel (191), który wyprzedził Jakuba Szablewskiego.

Klasyfikacja finału kategorii Mini
1. Karol Pasiewicz (V-Kart) +P1
2. Piotr Protasiewicz (WTR) +0.058, -P1
3. Maciej Banaś (V-Kart) +0.438, =
4. Kamil Grabowski (WTR) +P3
5. Karol Czepiel (KRT) -P1

W kategorii juniorskiej kolejne zwycięstwo zanotował lider klasyfikacji Adrian Janicki (Jastrzębski Racing), który po raz kolejny finiszował przed szybkim Adamem Szydłowskim (DD Motorsport). Trzecią pozycję zajął nowy nabytek teamu Niebieskich Franciszek Palmirski, który przeniósł się z zespołu Michała Grzyba do drużyny DD Motorsport. Debiut w nowych barwach był niezwykle udany, bowiem w obu najważniejszych wyścigach Franek przyjeżdżał tuż za dwójką liderów. Przypomnijmy, że w poprzedniej rundzie był 9. w stawce.

W Zielonej Górze błysnął Jakub Szablewski, którego po raz drugi zobaczyliśmy w rywalizacji juniorów. W przedfinale zajął czwartą pozycję, jednak i tym razem nie udało mu się zawalczyć o podium. Dobrą dyspozycję prezentowali również Filip Zagórski, Aleksander Klimaszewski oraz Mateusz Lenart, którzy finiszowali na pozycjach 4-6. Kuba Szablewski ostatecznie uplasował się na 8. pozycji, tuż za Michaliną Sabaj.

Klasyfikacja finału kategorii Junior
1. Adrian Janicki (Jastrzębski) =
2. Adam Szydłowski (DD Motorsport) +0.266, =
3. Franciszek Palmirski (DD Motorsport) +0.693, =
4. Filip Zagórski (ACR) +P2
5. Aleksander Klimaszewski (DD Motorsport) =

W kategorii seniorskiej z pewnością wydarzeniem było pojawienie się w stawce Kacpra Szczurka, który ostatnie starty związał z występami włoskiej serii północnej Roka. Szczurek, który należy do najszybszych kierowców na północy Włoch tej serii zaliczył bardzo udany „come back” notując drugą pozycję w stawce. Rywalizację „tradycyjnie” wygrał Igor Lejko, a trzeci był Marcin Zając, który po raz kolejny zajął miejsce na podium.

Kolejne pozycje w stawce zanotowali Hubert Kowalczyk, Jacek Pawlak oraz Adrian Marcinkiewicz, który zajmując szóstą lokatę był jednocześnie zwycięzcą klasyfikacji GP25. W rywalizacji najstarszych kierowców drugi był Daniel Zając, a trzeci Mariusz Szymczak.
Z pewnością na uwagę zasługuje postawa Jacka Pawlaka, który po wykluczeniu sprzed finału do wyścigu finałowego ruszył z ostatniej pozycji. Jednak w trakcie 17 finałowych okrążeń przesunął się o 11 pozycji i uplasował na 5 miejscu.

Klasyfikacja finału kategorii Rok GP
1. Igor Lejko (AMO) =
2. Kacper Szczurek (Speedkart) +1.652, =
3. Marcin Zając (DD Motorsport) +12.199, =
4. Hubert Kowalczyk (AMO) =
5. Jacek Pawlak (DD Motorsport) +P11

Klasyfikacja GP25
1. Adrian Marcinkiewicz (ACR) =
2. Daniel Zając (DD Motorsport) =
3. Mariusz Szymczak (team prywatny) =
4. Jakub Dobroszczyk (team prywatny) +P2
5. Sebastian Lotz (CKT) -P1

Wreszcie w kategorii Shifter kolejne zwycięstwo zanotował Wojciech Grzyb. W skromnej stawce „shifterowców” pojawił się Marcel Grudziński, dawny mistrz najmłodszych kategorii. Gdańszczanin zajął piąte miejsce w rywalizacji kończąc finał przed czasem.

Drugą pozycję zanotował Mikołaj Cegielski, a trzeci był Michał Grzyb. Czwartą pozycję zanotował Łukasz Borowski, który uzupełnił stawkę startujących kierowców.

Klasyfikacja finału Shifter
1. Wojciech Grzyb (MG Racing) =
2. Mikołaj Cegielski (ST-R) +3.214, =
3. Michał Grzyb (MG Racing) +5.170, +P2
4. Łukasz Borowski (ST-R) =
5. Marcel Grudziński (Jastrzębski) DNF

Kolejny weekend wyścigowy Rok Cup odbędzie się w Poznaniu podczas wspólnej imprezy z serią Rotax Max Challenge. Będzie to szósta z ośmiu zaplanowanych wydarzeń Roka w tym sezonie.

fot. Łukasz Iwaniak (Media4U)
©  Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here