PODZIEL SIĘ

Dywizjon 303, tak nazywa się team kartingowy tworzony przez Polaków występujących w zawodach kartingowych na Wyspach Brytyjskich. Czwórka młodych kierowców startuje w imprezach klubowych i zaczyna odnosić sukcesy. Niedługo zobaczymy ich z pewnością w Super One Series.

O Maksymilianie Solarskim, Colinie Ważnym i Maćku Hamerze pisaliśmy w ostatnim wydaniu Polskiego Kartingu. Do trio młodziutkich polskich zawodników dołączył niedawno Jakub Jakoniuk. Kierowcy zespołu ścigającego się pod nazwą Squadron 303 (Dywizjon 303) to młode pokolenie Polaków mieszkających w Anglii. Chłopcy regularnie startują w angielskich zawodach wspierani przez swoich rodziców. Jednak bardzo możliwe, że zespół otrzyma wsparcie od rządu polskiego.

Ekipę Dywizjonu gościła niedawno polska ambasada w Londynie. Instytut Kultury Polskiej działający przy ambasadzie obiecał wsparcie. Nie bez powodu. Sprawa nabiera odpowiedniej wagi, bo nasi kierowcy promują Polskę i pamięć historyczną. Już sama nazwa zespołu sprawia, że teamem zaczynają interesować się nie tylko polskie media, ale i Anglicy.

Dodatkowo podczas niedawnych targów motoryzacyjnych w Peterborough Dywizjon 303 wystąpił wspólnie z firmą Repinski Transport, która podstawiła swoją ciężarówkę z niesamowitą grafiką. Wóz zrobił już furorę w Europie, a na tle polskich kartingowców prezentował się jeszcze lepiej.

Nasi kierowcy promują Polskę i pamięć historyczną


Tymczasem młodzi Polacy coraz śmielej poczynają sobie w angielskich zawodach.
Póki co startują w imprezach klubowych, ale w planach już są starty w brytyjskiej kartingowej premiership, czyli Super One Series. W zakończonej niedawno serii IKR Honda Cadet Spring Championship Maksymilian Solarski uplasował się na 4. pozycji w klasyfikacji generalnej, a Colin Ważny zajął 10. miejsce (sklasyfikowano 32 kierowców).

Z kolei w ostatni weekend na torze Clay Pigeon dwójka Polaków wystąpiła w IKR Summer Series i zaprezentowała znakomita formę. Maksymilian „MadMax” Solarski wygrał rywalizację, a Colin Ważny był czwarty w kategorii Honda Cadet. Max dodatkowo uzyskał najlepszy czas finału.

Trzeci z Polaków Jakub Jakoniuk w ostatni weekend zajął drugie miejsce w kategorii Iame Cadet w trzeciej rundzie klubowych mistrzostw Camberley Kart Club, a tydzień wcześniej wygrał rywalizację na Buckmore Park.
Z kolei Maciej Hamera ścigający się w kategorii Rotax Mini Max w cyklu mistrzostw Camberley Kart Club plasuje się na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej z dużą szansą na podium na koniec sezonu.

Miejmy nadzieję, że kierowców Dywizjonu 303 już niebawem zobaczymy w Polsce. Team ma bowiem w planach gościnny start w Rotax Max Challenge Poland w tym sezonie.

Będziemy śledzić poczynania młodych Polaków na Wyspach Brytyjskich. Polski Karting obejmuje swoim patronatem prasowym starty czwórki „sqadronowców” w brytyjskich zawodach kartingowych.

fot. Squadron 303
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here