PODZIEL SIĘ

Bambini Racing ma w tym sezonie dziesięciu zawodników w swoim składzie. Siedmiu z nich zobaczymy w toruńskiej inauguracji Rok Cup Poland, gdzie zostanie rozegrana pierwsza runda pucharu. Czterech wystartuje w najmłodszej kategorii serii, Baby Roku.

Jan Grabowski, Kacper Turoboyski, Max Bik i Franciszek Czapla. To właśnie ich zobaczymy w Toruniu w rywalizacji najmłodszej kategorii walczącej o punkty w Rok Cup Poland, która startuje dzisiaj na torze Awix Racing Arena.

 

Czy kierowcy Bambini Racing będą
w tym sezonie walczyć o czołówkę?

 

Liderem tej grupki jest z pewnością Franek Czapla, dobrze radzący sobie w poprzednim sezonie w Baby Roku. Czy kierowcy Bambini Racing będą w tym sezonie walczyć o czołówkę? Przekonamy się już niebawem po pierwszym dniu toruńskich zmagań.

Jedynym kierowcą w kategorii Mini w Toruniu będzie w barwach Bambini Racing Julian Śmiechowski. Ubiegłoroczny zwycięzca pucharu Polski wśród najmłodszych kierowców przeniósł się do starszej kategorii i z pewnością będzie chciał powalczyć na inaugurację o dobrą lokatę. O potencjale Julka przekonaliśmy się w roku ubiegłym. Jego doskonała jazda w Baby Roku zaowocowała zdobyciem głównego trofeum, ale rywalizacja w kategorii mini będzie dla niego w tym roku wyzwaniem.

Zespół Bambini Racing w serii Rok Cup uzupełniają dwaj adepci kartingu w treningach pokazowych. To Marcel Rudnicki i Antoni Kosiba, których w tym sezonie zobaczymy w pokazach Baby Roka.

Warto wspomnieć również trzech pozostałych zawodników Bambini, którzy z powodzeniem rywalizują w kategoriach Rotax Max Challenge Poland. To Maksymilian Obst, Szymon Szerszeń i młodziutki Aleks Obst. Dwaj pierwsi odgrywają główne role w serii Rotax w Polsce i na zagranicznych torach. Aleks jest kierowcą kategorii pokazowej.

Start zawodów Rok Cup Poland w Toruniu w sobotę. Treningi oficjalne startują od godz. 10.30. Wyścigi kwalifikacyjne od 12.30. W niedzielę zostaną rozegrane przed finały i finały wszystkich kategorii.

fot. Łukasz Iwaniak (Media4U), Bambini Racing, Julian Śmiechowski
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here