PODZIEL SIĘ

Rotax CEE rozegrała drugą rundę rozgrywek. Tym razem w austriackim Brucku, na doskonale znanym polskim kierowcom torze A1 Speedworld. W „wielkanocnej” rundzie CEE wystartowała skromna grupa Polaków, zaledwie …17 kierowców. 7 z nich stanęło na podium. Wygraliśmy dwie kategorie.

Polacy od kilku lat stanowią o sile europejskiej serii Rotax CEE. Każdego roku wygrywamy w klasyfikacjach generalnych, a poszczególne rundy polscy kierowcy wielokrotnie kończą na podium. Nie inaczej było i tym razem. Polacy należeli do najszybszych zawodników w swoich kategoriach.

Wśród najmłodszych kierowców na podium znaleźli się Maksymilian Obst i Maciej Gładysz, którzy zajęli kolejno drugą i trzecia pozycję. Kolejni Polacy zanotowali 9. Aleksander Wójcicki, 10. Jonathan Madden i 13. pozycję Jan Jóźwiak.
Rywalizację Micro Max wygrał Węgier  Menyhert Krozser.

W kategorii Mini Max swoje pierwsze zwycięstwo wywalczył Jerzy Spinkiewicz, który w trzech punktowanych wyścigach notował miejsca w pierwszej trójce, wygrywając jeden z nich. Piąty w stawce był Victor Obarzanek, ósmy Michał Mierzejewski.

Podium uzupełnili reprezentant Indii Ali Mosin Shahan, który wystartował w barwach polskiego Uniq Racing oraz Węgier Bence Valint.

Międzynarodowe towarzystwo Uniq Racing. W Brucku oprócz Polaków startowali w barwach Unikalnych Japończyk, Hindus i Australijczyk.

Rywalizacja w Junior Max zakończyła się zwycięstwem Kamila Donicza. Kierowca Uniq Racing wygrał przekonująco, a trzecią pozycję zajął Marcel Surmacz, tryumfator klasyfikacji generalnej w poprzednich sezonach w Micro i Mini Max. Czwarty w stawce juniorów był Piotr Świeżaczyński.
Na podium zobaczyliśmy również Fina Jusso Pantillę.

W kategorii seniorskiej na podium stanął Dawid Dziocha, który uplasował się na trzeciej pozycji. To pierwsze podium Dawida w Rotax CEE. Identyczną liczbę 113 punktów uzyskał po trzech biegach Jakub Greguła. Ostatecznie jednak zajął czwartą pozycję. Wiktor Weleziński uplasował się na 13. miejscu w stawce.
Rywalizację wygrał doskonale znany i utytułowany Węgier Zsambor Kovacs, a druga pozycja przypadła Czechowi Petrowi Bezelowi.

W najszybszej kategorii DD2 Max obserwowaliśmy jazdę trzech Polaków. Kacper Bielecki stanął na drugim stopniu podium tuż za utytułowanym Belgiem Xenem de Ruwe, a przed dwukrotnym zwycięzcą Grand Finals Węgrem Ferencem Kancsarem. Michał Białach uplasował się na 14. pozycji, a Marek Piechuła znalazł się po trzech wyścigach na 21. miejscu.

Kolejne zawody Rotax CEE odbędą się w czerwcu w węgierskim Kecskemet.

fot. Maciej Spinkiewicz
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here