PODZIEL SIĘ

Rotax CEE zainaugurowała swoje rozgrywki. We włoskiej Adrii wystąpiło 195 kierowców, w tym zawodnicy z Polski, którzy odegrali kluczowe role w zawodach. Na podium zobaczyliśmy ich niemal w każdej kategorii.

Inauguracja popularnej serii Rotax CEE w tym sezonie przypadła na włoską Adrię. Podobnie jak przed rokiem to właśnie na tym torze zawodnicy z 25 krajów rozpoczęli rozgrywki.

Polacy, którzy wystartowali w tych zawodach
należeli do najlepszych w swoich kategoriach.

We wszystkich klasach z wyjątkiem najstarszych zawodników DD2 Masters i Max Masters polscy kierowcy stawali na podium. Jako jedyny swoją kategorię wygrał Marcel Surmacz, który tryumfował w Junior Max.

W Micro Max drugi był Maksymilian Obst, w Mini Max trzecią pozycję zajął Victor Obarzanek. Wśród kierowców seniorskiej Rotax Max na podium znalazł się Jakub Greguła, który był trzeci. A w najszybszej kategorii DD2 Max drugie miejsce zajął Kacper Bielecki. Ogółem widzieliśmy w akcji 21 Polaków oraz kilku kierowców zagranicznych startujących w polskich zespołach.

Na uwagę zasługuje postawa kilku zawodników.

Szczególnie kierowców Bambini Racing,
Maksymiliana Obsta i Szymona Szerszenia.

Podopieczni teamu z Piaseczna znakomicie prezentowali się w zawodach we Włoszech. Maksymilian po raz pierwszy wywalczył podium w swojej kartingowej przygodzie, a Szymon w debiucie w kategorii Mini otarł się o podium notując czwarte miejsce. I to jadąc z kontuzją ręki! Postawa lidera Bambini to dobry prognostyk przed sezonem w Polsce.

Bardzo dobrze prezentował się również Victor Obarzanek z Uniq Racing, dla którego podium w Mini Max również było pierwszym w karierze. Świetna jazda młodego kierowcy, który w tym sezonie dołączył do ekipy „Unikalnych” to dobre otwarcie sezonu CEE dla teamu i samego zawodnika.

W kategorii Mini Max oprócz wspomnianych widzieliśmy również Michała Mierzejewskiego (Pozycja 11), Karola Kręta (P20) oraz debiutującego w Mini Oskara Pomorskiego, który zajął 23. pozycję.

Wśród najmłodszych zawodników oprócz Maksa Obsta dobrze radził sobie młodziutki Maciej Gładysz, który ostatecznie był piąty w stawce. Tuż za nim w inauguracyjnej rundzie uplasował się Jonathan Madden, a na kolejnych pozycjach znaleźli się Jan Jóźwiak (P9), który świetnie pojechał w super finale, Julia Obłój (P11) oraz Natalia Gładysz (P14). Wśród najmłodszych wystąpił również Aleksander Wójcicki, który uplasował się na 23. miejscu.

W kategorii juniorskiej zwyciężył Marcel Surmacz, który w super finale zapewnił sobie wygraną w inauguracyjnej rundzie. Trzykrotny zwycięzca CEE był najlepszym z Polaków, których w tej kategorii zobaczyliśmy trzech. Piotr Świeżaczyński i Kamil Donicz uplasowali się ostatecznie poza pierwszą dziesiątką. Kolejno na 12. i 14. miejscu.

Kategorię Rotax Max zdominowała dwójka Włochów, ale tuż za nimi na mecie super finału zjawił się Jakub Greguła, dodatkowo notując najlepszy czas wyścigu. Greguła zaliczył kolejne podium w CEE i dobrze rozpoczął sezon. Oprócz niego wśród seniorów z polską flagą rywalizaowali Dawid Dziocha (P11) i Wiktor Weleziński (P22). W kategorii seniorskiej wystartowała rekordowa liczba 46 zawodników.

I wreszcie DD2 Max, w której mieliśmy trzech przedstawicieli.

Nie zawiódł Kacper Bielecki, drugi na mecie,
tuż za znakomitym Węgrem Ferencem Kancsarem.

Ubiegłoroczny zwycięzca CEE i zdobywca pole position na Grand Final toczył ciekawą walkę z Węgrem, który od kilku lat jest najlepszy na świecie w tej kategorii. Michał Białach wszedł do pierwszej dziesiątki stawki, co było dobrym wynikiem, a Marek Piechuła zanotował 23. miejsce na 27 startujących w zawodach.

Klasyfikacja Micro Max
1. Zoltan Koros HUN 122 pkt
2. Maksymilian Obst POL 119
3. Menyhert Krozser HUN 114

5. Maciej Gładysz POL 100
6. Jonathan Madden POL 99
9. Jan Jóźwiak POL 93
11. Julia Obłój POL 89
14. Natalia Gładysz POL 77
23. Aleksander Wójcicki POL 58

Klasyfikacja Mini Max
1. Bence Valint HUN 123 pkt
2. Balazs Valint HUN 118
3. Victor Obarzanek POL 109
4. Szymon Szerszeń POL 102

11. Michał Mierzejewski POL 86
20. Karol Kręt POL 65
23. Oskar Pomorski 61

Klasyfikacja Junior Max
1. Marcel Surmacz POL 119 pkt
2. Toni Herranem FIN 114
3. Jorden Dolischka AUT 113

12. Piotr Świeżaczyński POL 87
14. Kamil Donicz POL 81

Klasyfikacja Max
1. Giorgio Amati ITA 121 pkt
2. Filippo Laghi ITA 115
3. Jakub Greguła POL 115

11. Dawid Dziocha POL 86
22. Wiktor Weleziński POL 69

Klasyfikacja DD2 Max
1. Ferenc Kancsar HUN 122 pkt
2. Kacper Bielecki POL 119
3. Imre Birizdo HUN 114

10. Michał Białach POL 87
23. Marek Piechuła POL 60

fot. Rotax CEE; Łukasz Iwaniak (Media4U)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here