PODZIEL SIĘ

KMP swoją pierwsza odsłonę rozegrała w Bydgoszczy. W głównych rolach jednej z dwóch najmłodszych kategorii – Baby Roku – wystąpili faworyci rozgrywek pucharowych. Po czterech wyścigach w klasyfikacji prowadzi Julian Śmiechowski (DSR), który dwoma punktami wyprzedza Jana Przyrowskiego (ERD). Kolejne miejsca zajmują dwaj inni zawodnicy Elite Racing Development Mikołaj Kania i Piotr Czaja oraz Igor Borowski z ST-Racing, co jest z pewnością niespodzianką.

Jan Przyrowski

Czasówkę i pole position pierwszego weekendu wyścigowego KMP w kategorii Baby wygrał Franciszek Czapla. Bardzo dobra postawa kierowcy Bambini Racing nie była zaskoczeniem, bowiem już w porannym treningu Franek należał do grona najszybszych. Niestety, w pierwszym wyścigu pechowo wystartował i zaliczył po incydencie tylko jedno okrążenie, co pogrzebało jego szanse na dobrą pozycję. W otwierającym zmagania najmłodszych kierowców biegu tryumfował Mikołaj Kania. W tym wyścigu w głównych rolach wystąpiła trójka kierowców ERD, bowiem trzy pierwsze pozycje należały do Mikołaja Kani, Janka Przyrowskiego i Piotra Czaji. W walkę o zwycięstwo włączyli się również Dawid Marcinowski i Julian Śmiechowski, którzy jako jedyni nawiązali walkę z zawodnikami ERD.

Julian Śmiechowski

W kolejnych biegach było podobnie. Znów w głównych rolach wystąpiła piątka zawodników z ERD i DSR, a pozostała część stawki ścigała się kilka sekund za plecami faworytów. Drugi wyścig wygrał Julian Śmiechowski, lider pucharowej klasyfikacji kategorii Baby, a kolejne pozycje zajęli Mikołaj Kania i Piotr Czaja.

Drugiego dnia w czołówce zabrakło Dawida Marcinowskiego z DSR, który po dyskwalifikacji technicznej nie wziął udziału w sobotnich wyścigach. Nieobecność Dawida dała okazję do włączenia się do walki o czołowe pozycje Igorowi Borowskiemu i Franciszkowi Hałatnikowi, którzy w sobotnich biegach finiszowali tuż za liderami kategorii. W efekcie obaj kierowcy znaleźli się w klasyfikacji indywidualnej w siódemce najszybszych.

Mikołaj Kania

Szkoda dwójki wyróżniających się kierowców zespołów CKT i Bambini Racing, Kajetana Gawrona i Franka Czapli, którzy weekendu w Bydgoszczy nie zaliczą z pewnością do udanych. Szczególnie Franciszek Czapla, zwycięzca treningu oficjalnego.

Klasyfikacja I serii w kategorii Baby
1. Julian Śmiechowski 132
2. Jan Przyrowski 130
3. Mikołaj Kania 116
4. Piotr Czaja 96
5. Igor Borowski 84
6. Szymon Marut 63
7. Franciszek Hałatnik 62
8. Kajetan Gawron 60
9. Franciszek Czapla 49
10. Mateusz Piszczako 48
11. Kacper Turoboyski 45
12. Iwo Beszterda 45
13. Kacper Wojdyła 43
14. Łukasz Kozioł 39
15. Julia Siemieniecka 36
16. Marcel Kasprzycki 30
17. Dawid Marcinowski WK

Kolejna seria Kartingowych Mistrzostw Polski odbędzie się w Starym Kisielinie 19 sierpnia.

fot. Rafał Oleksiewicz (Polski Karting)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here