PODZIEL SIĘ

CKT w składzie Krzysztof Gardziel i Kajetan Gawron wystąpili w mistrzostwach Polski młodzików w Poznaniu. Dwójka młodych zawodników rywalizowała w kategorii Mini Rok i Baby Rok. Obaj zajęli pozycje w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej.

Największe szanse na podium miał młodszy z kierowców CKT Kajetan Gawron, który poznańskie mistrzostwa rozpoczął od pole position. W sobotniej czasówce Kajtek zaprezentował się znakomicie i wystartował z pierwszej pozycji do otwierającego rywalizację wyścigu. Niestety prowadzenie utrzymał tylko w trakcie dwóch okrążeń. Ostatecznie wskutek incydentu uplasował się na 13. miejscu. W drugim wyścigu po pogoni za stawką zajął 8. pozycję i zanotował najlepszy czas wyścigu finałowego.

Kajetan Gawron

Dzień później w treningu oficjalnym znów błysnął notując drugi czas. Dobrą dyspozycję przypieczętował zwycięstwem w pierwszym finale, jednak w drugim nie ukończył rywalizacji po kolejnym incydencie. Zaliczył tylko dwa okrążenia i ostatecznie zajął 4. pozycję w drugiej odsłonie mistrzostw i 7. w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

W kategorii Mini Rok wystąpił Krzysztof Gardziel, który rywalizację zaczął od 13. czasówki w sobotę. W obu wyścigach pierwszego dnia zanotował 10. miejsce i na tym także zakończył pierwszą odsłonę mistrzostw młodzików. W niedzielę powtórzył wynik, tyle, że w pierwszym wyścigu zanotował o jedno wyprzedzenie więcej. Startował z 14. pozycji po czasówce, na mecie zameldował się na 10. miejscu. Obronił je w drugim finale, również przyjeżdżając na metę jako 10. kierowca w stawce. Ostatecznie uplasował się na 10. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Krzysztof Gardziel

Kolejne zawody z udziałem kierowców Cebulski Karting Team odbędą się w lipcu na toruńskim torze Awix Racing Arena.

fot. Joanna Lenart (shotsport.pl)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here