PODZIEL SIĘ

ERD i jego najmłodsi kierowcy mogą być zadowoleni z udziału w ostatnim weekendzie wyścigowym w Poznaniu. Podopieczni Natalii Kowalskiej i Franka van der Windta zajęli czołowe pozycje w najmłodszej kategorii. Dodatkowo w jednym z wyścigów zaliczyli trzy pierwsze miejsca na mecie.

Znów jedną z rund wygrał najmłodszy w składzie zespołu Jan Przyrowski. Pochodzący z Rossoczycy młodziutki kierowca tryumfował w niedzielnej odsłonie weekendu. W sobotę zajął piątą pozycję. Z kolei na podium obu rund znalazł się Piotr Czaja, dwukrotnie drugi w rywalizacji kategorii Baby. Zdobycz pucharową zespołu uzupełnił Mikołaj Kania, który w sobotę stanął na najniższym stopniu podium, a w niedzielę zajął czwartą pozycję, choć zgromadził na swoim koncie identyczną liczbę punktów co trzeci w stawce Mateusz Pasiuk.

ERD

 

Najmłodsi kierowcy zespołu Elite Racing Development istotnie stanowią elitę kierowców występujących w Baby Roku. W klasyfikacji generalnej okupują trzy pozycje w pierwszej piątce. Jan Przyrowski zajmuje drugie miejsce, trzeci jest Piotr Czaja, a Mikołaj Kania czwarty. Warto wspomnieć, że w kategorii Baby ściga się również Mateusz Piszczako. Mateusz zajmuje 17. pozycję w klasyfikacji generalnej po czterech rundach, w których widzieliśmy go na torze. W Poznaniu młodszy z braci Piszczako był 8. pierwszego dnia zawodów, w kolejnej rundzie zajmując 18. miejsce.

W kategorii Mini Rok drużyna ma dwóch kierowców. To Stach Nowicki-Wysoski i Adam Piszczako. Obaj podopieczni Natalii Kowalskiej i Franka van der Windta pierwszej odsłony zawodów w Przeźmierowie nie zaliczą do udanych. Stach Nowicki-Wysoski uplasował się na 14. miejscu w stawce, z kolei Adam Piszczako po wykluczeniu w drugim wyścigu finałowym znalazł się na 25. pozycji.
Znacznie lepiej dwaj zawodnicy Mini radzili sobie w niedzielnej rundzie. Zajęli odpowiednio siódmą i czternastą pozycję w najliczniejszej kategorii. Niestety sobotnia rywalizacja odbiła się na pozycjach w klasyfikacji generalnej. Obaj zawodnicy przesunęli się o jedno oczko niżej i zajmują obecnie 13. i 18. pozycję.

Adam Piszczako

Kolejne zmagania pucharu Polski Roka odbędą się w pierwszy weekend czerwca w Starym Kisielinie na torze WallraV.

fot. Joanna Lenart (Shotsport.pl)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here