PODZIEL SIĘ

MM Kart zaliczył kolejne rundy Rok Cup Poland. Tym razem stawka kierowców pucharowej serii spotkała się w Poznaniu podczas piątej i szóstej rundy. W rywalizacji nie mogło zabraknąć Damiana Mazurka, który uczestniczy w wyścigach Mini Roka.

Kierowca z Dolnego Śląska w obu odsłonach weekendu wyścigowego uplasował się w środku stawki najliczniejszej kategorii. W sobotniej odsłonie rywalizacji zajął dziesiątą pozycję po trzynastej czasówce i dobrej postawie w obu wyścigach, w których finiszował najpierw na jedenastym miejscu, a potem ósmym.

Drugiego dnia zawodów dolnośląskiemu zawodnikowi wiodło się ze zmiennym szczęściem. Najpierw uplasował się na 19. pozycji w treningu oficjalnym i z tego miejsca ruszył do pierwszego wyścigu. Niestety po twardej rywalizacji bieg zakończył jako ostatni, na 24. pozycji. W drugim finale pokazał się z jak najlepszej strony znakomicie ścigając się na dziesięciu finałowych okrążeniach. Na mecie zameldował się jako 11. kierowca z niewielką stratą do rywali. Ostatecznie został sklasyfikowany na 13. miejscu w stawce.

Damian Mazurek M4U

Ostatni wyścig weekendu dobitnie pokazał, że Damian Mazurek jest szybkim kierowcą ze sporym potencjałem. Jego fantastyczny pościg za czołową grupą zawodników dał mu aż 13 wyprzedzeń na 10 okrążeniach wyścigu.

Klasyfikacja V rundy Mini Rok
1. Jakub Szablewski (KRT) 70
2. Karol Pasiewicz (V-Kart) 57
3. Mateusz Lenart (ST-Racing) 56
4. Marcel Kuc (V-Kart) 33
5. Wiktor Leśkiewicz (KRK) 31
6. Hubert Laskowski (AMO) 30

10. Damian Mazurek (MM Kart) 23

Klasyfikacja VI rundy Mini Rok
1. Jakub Szablewski (KRT) 75
2. Mateusz Lenart (ST-Racing) 60
3. Karol Pasiewicz (V-Kart) 43
4. Alan Czyż (ACR) 42
5. Wiktor Leśkiewicz (KRK) 35
6. Hubert Laskowski (AMO) 27

13. Damian Mazurek (MM Kart) 15

fot. Joanna Lenart (shotsport.pl), Łukasz Iwaniak (M4U)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here