PODZIEL SIĘ

Mistrzostwa Europy kategorii OK rozpoczęte. Na torze w hiszpańskiej Zuerze odbyła się pierwsza runda seniorskiej kategorii OK, którą niespodziewanie wygrał Karol Basz. W Hiszpanii walczyli również kierowcy OK-Junior i KZ.

Karol Basz znakomicie rozpoczął tegoroczny cykl mistrzostw Europy swojej kategorii. W Hiszpanii zaliczył wygraną tocząc bój na ostatnich okrążeniach finału z Brytyjczykiem Tomem Joynerem. Polak perfekcyjnie pojechał decydujący wyścig i dopisał do swojego konta komplet punktów. Tuż za nim finiszowali Duńczyk Christian Lundgaard i Hiszpanka Marta Garcia. Największym przegranym zawodów okazał się Joyner. Ostatecznie został sklasyfikowany na 23. pozycji.

– Tom Joyner był bardzo trudnym przeciwnikiem i niewiele zabrakło, aby sukces zamienił się w spektakularną porażkę – komentował po wyścigu Polak. – W finale o mało nie zatarłem silnika, jednak w porę zwiększyłem ilość paliwa. W samej końcówce też Joyner próbował mnie mocno przyblokować, abym musiał skupić się na obronie przed rywalami, a nie ataku na niego, ale praktycznie w ostatniej chwili udało mi się przebić na prowadzenie. Jestem niesamowicie zadowolony – mówił Karol Basz.
Krakowianin był jedynym Polakiem startującym w tej imprezie. Oprócz kierowcy Kosmic Racing wśród 141 zawodników trzech kategorii nie widzieliśmy żadnego polskiego kierowcy.

Karol Basz
W imprezie uczestniczyli również zawodnicy kategorii OK-Junior, którzy również rozegrali pierwszą rundę tegorocznych mistrzostw Europy. Imprezę w Hiszpanii wygrał Duńczyk Noah Watt przed Brazylijczykiem Caio Colletem i Szwedem Isakiem Blomqvistem.

Z kolei kierowcy kategorii KZ rozegrali drugą odsłonę mistrzostw. Po pierwszej rundzie, która odbyła się we francuskim Essay prowadził Włoch Marco Ardigo, który zachował pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. W Hiszpanii musiał się jednak zadowolić trzecią pozycją. Zawody wygrał Czech Patrik Hajek, który w finale przyjechał na metę przed Francuzem Jeremym Iglesiasem.
Sytuacja w klasyfikacji generalnej zrobiła się niezwykle ciekawa. Prowadzi Marco Ardigo (84 punkty), a tuż za nim są Iglesias (82) i Hajek (80).

Kolejna odsłona mistrzostw Europy w kategorii OK odbędzie się we włoskiej Adrii na początku czerwca. Podczas czerwcowego weekendu rywalizować będą również kierowcy OK-Junior i KZ2.

Klasyfikacja kategorii OK
1. Karol Basz POL (Kosmic/Vortex) +P1
2. Christian Lundgaard DAN (Ricciardo/Parilla) +2.427, +P5
3. Marta Garcia Lopez ESP (Evokart/Parilla) +3.150, +P1
4. Logan Sergeant USA (FA/Vortex) +3.190, +P4

Klasyfikacja OK-Junior
1. Noah Watt DAN (Tony/Vortex) =
2. Caio Jottsa Collet BRA (Birel/Parilla) +3.797, +P4
3. Isac Blomqvist SWE (Tony/Vortex) +6.868, =
4. Fin Kenneally GBR (FA/Vortex) +7.090, -P2

Klasyfikacja KZ
1. Patrik Hajek CZE (Kosmic/Vortex) =
2. Jeremy Iglesias FRA (Sodi/TM), +0.619, =
3. Marco Ardigo ITA (Tony/Vortex) +1.002, +P1
4. Anthony Abbasse FRA (Sodi/TM) +4.720, +P3

fot. Alex Vernardis (The Racebox)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here