PODZIEL SIĘ
Piotr Wiśnicki podczas piątkowych treningów.

Piotr Wiśnicki jest jedynym reprezentantem Polski w prestiżowej CIK FIA Karting Academy Trophy. Akademia CIK FIA rozgrywa swoją serię w kategorii OK-Junior. Zawody odbywają się razem z pierwszą rundą mistrzostw Europy w najszybszych kategoriach KZ i KZ2.

Wiśnicki jest jedynym Polakiem, który podejmie walkę w gronie 50 kierowców z całego świata. Drugim naszym reprezentantem miał być Maciej Szyszko, ale z powodu groźby odnowienia kontuzji żeber zrezygnował ze startu we Francji. Bardzo możliwe, że zobaczymy go w kolejnej odsłonie prestiżowej serii CIK FIA w Portugalii.

W historii „akademii” mieliśmy już kilku polskich reprezentantów. W międzynarodowej kategorii juniorskiej zarezerwowanej dla tego cyklu startowały już między innymi siostry Julia i Wiktoria Pankiewicz, Adrian Różycki, Jakub Greguła i Wojciech Garbacz. W tym sezonie swój akces zgłosili młodsi zawodnicy. Piotr Wiśnicki, trzeci w pucharze Polski Rotax Max Challenge Poland oraz Maciej Szyszko, znany z występów w ostatnim czasie we Włoszech.

Piotr Wiśnicki
Piotr Wiśnicki udanie rozpoczął sezon w Polsce. Wygrał inauguracyjną rundę Rotax Max Challenge Poland. We Francji zadebiutował w kategorii międzynarodowej OK-Junior.

Jednak w rozpoczynającej się pierwszej odsłonie CIK FIA Karting Academy Trophy we Francji zobaczymy tylko jednego Polaka. Piotr Wiśnicki będzie rywalizował w gronie 50 kierowców z całego świata. W imprezie startują bowiem zawodnicy ze wszystkich kontynentów, a cykl uznawany jest za jeden z najbardziej prestiżowych.

Młodziutki zawodnik z Żelechowa ma już w tym roku na koncie dobre występy w międzynarodowych imprezach. Wystąpił w otwierającym sezon Rotaxa Winter Cup w Hiszpanii oraz pierwszej rundzie Rotax Euro Challenge w Belgii. Podczas inauguracji sezonu tej monomarkowej serii w Polsce zwyciężył w dobrym stylu w Zielonej Górze.
Udział w kategorii OK-Junior będzie dla młodego Polaka debiutem. Nigdy wcześniej Wiśnicki nie występował w kategorii międzynarodowej.

W piątek na międzynarodowym torze we francuskim Essay odbyły się treningi wolne. W trzech z czterech sesji treningowych Wiśnicki zajmował 19. i 20. miejsce. Jednak w trzeciej sesji okazał się najszybszym kierowcą. Jako jedyny spośród wszystkich 50 kierowców kategorii OK-Junior uzyskał czas poniżej 50 sekund (49.957s) wygrywając trening i ustanawiając rekord dnia.

W sobotę odbędą się treningi oficjalne w których zwodnicy będą walczyć o pole position oraz trzy wyścigi kwalifikacyjne. W niedzielę wyścig drugiej szansy dla tych, którzy nie zakwalifikuja się bezpośrednio do grupy finałowej, prefinał i finał.

fot. Alex Vernardis, Loredana Ivancov (The Racebox)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here