PODZIEL SIĘ

W najbliższy weekend we włoskim Muro Leccese odbędzie się decydująca runda WSK Master Series. Największe szanse na zwycięstwo w tym sezonie ma polski kierowca Karol Basz, który otwiera klasyfikację generalną. Czy słynny tor La Conca, który Basz zna jak własną kieszeń będzie szczęśliwy dla Polaka?

Karol Basz to bez wątpienia najlepszy obecnie polski kartingowiec. Od dwóch lat związany jest z jednym z najbardziej utytułowanych zespołów kartingowych świata Tony Kart Racing Team, w którym ściga się również syn słynnego Michaela Schumachera. Basz, który w tym sezonie wygrał już włoski Puchar Mistrzów (WSK Champions Cup) stanie przed szansą na kolejne trofeum. Na torze La Conca rozegrana zostanie trzecia odsłona serii WSK Master Series, w której przewodzi w klasyfikacji.

W pierwszej rundzie Master Series w Sarno koło Neapolu Basz był bezkonkurencyjny. W wyścigu finałowym wyprzedził najgroźniejszych rywali, Brytyjczyka Calluma Illota i Rosjanina Nikitę Mazepina kolejno o 4 i 10 sekund. W drugiej odsłonie tej serii w Castelletto di Branduzzo był trzeci, ustępując w finałowym wyścigu Hindusowi Jehanowi Deruvali i Frncuzowi Gabrielowi Aubry. W Muro Leccese Polak powalczy o kolejne podium, które dać mu może zwycięstwo w prestożiwej Master Series.

Tor La Conca Polak zna jak własną kieszeń. W rozegranych w lutym i marcu na tym obiekcie wyścigach w ramach Champions Cup był czwarty i pierwszy, co dało mu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Basz z pewnością chciałby powtórzyć sukces z II rundy tych zawodów, gdy po zwycięstwie w finale usłyszał Mazurka Dąbrowskiego.

Oprócz Karola Basza w zawodach w najbliższy weekend wystartuje również kilku innych kierowców znad Wisły. Między innymi w tej samej kategorii Karol Dąbski, kolejny polski fabryczny kierowca jednego z wiodących zespołów, Praga Kart Racing. Oprócz Dąbskiego i Basza w kategorii KF zobaczymy również Michała Grzyba i Wiktorię Pankiewicz. Natomiast w kategorii KF Junior wystartuje jej siostra bliźniaczka Julia. Siostry reprezentują brytyjski zespół Forza Racing.

Wśród juniorów ścigać się będzie także Szymon Szyszko, a w najmłodszej kategorii wiekowej, Mini, jego brat Maciej Szyszko, zwycięzca pierwszej rundy Master Series. Na torze La Conca zobaczymy również mieszkającego na stałe we Włoszech młodziutkiego polskiego kierowcę Aleksandra Bardasa.

fot. Alexandros Vernardis (TheRaceBox)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here