PODZIEL SIĘ

ADAC Kart Masters rozegrała swoją kolejną rundę w niemieckim Wackersdorfie. W zestawie startowym kategorii OK zobaczyliśmy Davida Liwińskiego. Mieszkający na stałe w Holandii polski kierowca uplasował się na piątej pozycji w klasyfikacji zawodów.

Kierowca fabrycznego Mach1 Motorsport bardzo dobrze rozpoczął rywalizację w Wackersdorfie. Po heatach kwalifikacyjnych plasował się na czwartym miejscu. W pierwszym wyścigu finałowym zaprezentował się znakomicie przyjeżdżając na metę tuż za liderem.

Niestety ekipa Davida Liwińskiego nie ustrzegła się problemów technicznych z silnikiem. Młody Polak w drugim wyścigu finałowym uplasował się na 11. pozycji, choć do biegu ruszył z pierwszej linii. Ostatecznie David zakończył zawody na 5. miejscu, co można uznać za świetny wynik.

W kategorii OK wystartowało 33 zawodników. Rywalizację wygrał Niemiec Alexander Tauscher, który tryumfował w obu finałach. Kolejne miejsca zajęli Niels Troeger i Levi O’Dey.

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi zwycięzca z Wackersdorfu. Kolejny weekend wyścigowy ADAC odbędzie się na torze w Oschersleben na przełomie czerwca i lipca.

fot. ADAC/Mach1 Motorsport
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here