PODZIEL SIĘ

Dawid Aulejtner z zespołu 303 Squadron Team został najlepszym nowicjuszem zawodów, które odbyły się na torze Clay Pigeon koło Dorchester w Anglii. W miniony weekend rozegrano tam pierwszą rundę mistrzostw klubowych. W zawodach wystartowało czterech Polaków.

Na torze Clay Pigeon obserwowaliśmy jazdę czterech polskich zawodników zespołu 303 Squadron, którzy wzięli udział w rozpoczynającej tegoroczny sezon rundzie mistrzostw klubowych. Colin Ważny, Maksymilian Solarski i Dawid Aulejtner wystartowali w kategorii Honda Cadet, a Maciej Hamera wystąpił w kategorii Rotax Mini Max.

Hamera miał w swojej kategorii 14 rywali. Swój start rozpoczął od 7. lokaty w treningu oficjalnym. W trzech biegach kwalifikacyjnych zajmował dwa razy siódme i raz szóste miejsce. W biegu finałowym uplasował się na siódmej pozycji, ze stratą ośmiu sekund do zwycięzcy. Wygrał Sean Cuss, a kolejne miejsca zajęli Ethan Leader i Marcus Littlewood.

Klasyfikacja Rotax Mini Max
1. Sean Cuss +P1
2. Ethan Leader +1.460, +P4
3. Marcus Littlewood +2.440, +P4
4. Joshua Whittington +3.910, +P1
5. Rhys Hurd +7.830, +P10

7. Maciej Hamera POL +8.240, +P1

Dawid Aulejtner, który wystąpił w zawodach klubowych po raz pierwszy otrzymał nagrodę za najlepszego debiutanta w całej stawce. W kategorii Honda Cadet wystartowało 25 kierowców. Dawid uplasował się na 22. pozycji w wyścigu finałowym. Jego koledzy z zespołu zajęli wyższe pozycje. Najwyżej sklasyfikowano Maksymiliana Solarskiego (P12). Colin Ważny wylądował ostatecznie na 16. miejscu.

Początek rywalizacji nie był zbyt udany dla Polaków. Warunki atmosferyczne nie rozpieszczały zawodników. Śnieg i deszcz przeplatały się ze słońcem. Maks Solarski zajął 16. pozycję w czasówce, Dawid Aulejtner był 22., a Colin Ważny nie został sklasyfikowany w treningu oficjalnym. Polscy kierowcy postarali się natomiast w heatach kwalifikacyjnych. Prezentowali się bardzo dobrze zdobywając w każdym wyścigu cenne pozycje.

W pierwszym biegu Maks zajął 10. miejsce, Colin był 15., a debiutujący Dawid 23. W kolejnym heacie było jeszcze lepiej. Maksymilian wszedł do pierwszej szóstki, Colin zajął 11. pozycję. Dawid uplasował się na 22. miejscu. W trzecim wyścigu kwalifikacyjnym Colin i Dawid utrzymali swoją pozycje, Maks przyjechał na P13.

Rywalizację w Honda Cadet wygrał Edward Pearson, który zwycięstwo zapewnił sobie na ostatnim okrążeniu wyprzedzając Theo Micourisa. Trzecia lokata przypadła w udziale dla Archie Walkera. Kolejna runda mistrzostw klubowych odbędzie się 11 marca.

Klasyfikacja Honda Cadet
1. Edward Pearson =
2. Theo Micouris +0.360, =
3. Archie Walker +1.670, +P2
4. Ethian Symonds +4.080, +P3
5. Mitchell Gibbons +4.770, -P1

12. Maksymilian Solarski +24.470, -P3
16. Colin Ważny +27.810, -P4
22. Dawid Aulejtner +1LAP, +P2

fot. 303 Squadron Team
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here