
Czwarty kierowca Kartingowych Mistrzostw Polski Szymon Łykowski z MK Racing dołączy do słynnej fabrycznej ekipy CRG. Młodziutki Polak będzie testował na włoskich torach już w grudniu. To kolejny zawodnik, który trafi do zespołu fabrycznego CRG wprost z teamu Marka Kuca.
Szymon Łykowski, który w Kartingowych Mistrzostwach Polski był w tym sezonie czwarty, a w pucharze Rok Cup Poland zajął piątą pozycję w kategorii Baby Rok już niebawem założy kombinezon fabrycznego teamu CRG. To efekt współpracy fabryki ze swoim satelitarnym polskim teamem MK Racing. W roku ubiegłym wprost z namiotu ekipy Marka Kuca do CRG trafił Franciszek Lassota, teraz tą samą ścieżką podąża młodziutki Szymon Łykowski.
W grudniu najprawdopodobniej Szymon pojawi się w fabryce CRG, by odbyć pierwsze testy pod okiem inżynierów drużyny z Lonato, natomiast na początku przyszłego roku ma już odbyć z CRG swoje pierwsze zawody. Przypomnijmy, że młodziutki Polak jest jednym z najmłodszych kierowców w ostatnich latach, który pojawi się w słynnej drużynie. Ma niespełna 9 lat. Swoją przygodę z kartingiem rozpoczął w 2017 roku, na torach wyczynowych zadebiutował w treningach pokazowych w zespole RDP z Warszawy (A1 Karting), a potem przeniósł się pod namiot MK Racing, z którym zdobył w tym roku czwartą pozycję w Kartingowych Mistrzostwach Polski w najmłodszej kategorii Rok.
Dokładna data testów i debiutu w CRG Factory Team nie jest jeszcze ustalona z powodów epidemicznych. Lombardia, gdzie zaplanowano testy młodziutkiego Polaka jest objęta czerwoną strefą w związku z koronawirusem.
Kierowcą fabrycznego CRG jest obecnie polski kierowca Aleksander Bardas, który w listopadzie wygrał finał światowy Rok Cup Superfinal na torze Franciacorta w kategorii seniorskiej.
Mechanikiem wyścigowym Szymona Łykowskiego w MK Racing jest Karol Urbaniak, trzykrotny wyścigowy mistrz Polski.


fot. RaceMedia
© ℗ Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Facebook
Twitter
Instagram
YouTube
RSS