Kacper Kluk po bardzo dobrym weekendzie wyścigowym w Kartingowych Mistrzostwach Polski wystartował we włoskim Lonato, gdzie odbyła się czwarta odsłona Rok Cup Italia. Kierowca ze Śląska zameldował się w czołówce stawki.
Czwarta runda Rok Cup Italia po raz kolejny była generalnym treningiem przed rozgrywkami polskiej serii, która w najbliższy weekend rozegra swoją trzecią rundę w Słomczynie. Kacper Kluk wystartował we Włoszech w tym sezonie po raz trzeci, w licznej i wyrównanej stawce Junior Roka. Weekend w Lonato się udał, bowiem plasował się w ścisłej czołówce.
Kacper Kluk zalicza się do najszybszych kierowców swojej kategorii w tym sezonie. Potwierdziły to dwie dotychczasowe rundy Rok Cup Poland i Kartingowych Mistrzostw Polski, w których kierowca AMO Racing prezentował się bardzo dobrze. Nie było zaskoczeniem, gdy w Lonato w treningu kwalifikacyjnym Kacper zajął piątą pozycję w gronie ponad czterdziestu kierowców całej Europy. Piąta czasówka (trzecia w grupie ze stratą +0.037 do lidera) dała mu start z drugiej linii do wyścigów kwalifikacyjnych.
Dwa heaty kwalifikacyjne Kacper rozegrał doskonale, meldując się na mecie w obu na drugiej pozycji. Zwłaszcza w drugim wyścigu, kiedy tuż po starcie nieznacznie stracił i w pięknym stylu powrócił na pozycję wicelidera odrabiając trzy miejsca. Dało mu to wysoką, drugą pozycję w rankingu po heatach i start w finale zawodów z drugiego pola startowego.
Wyścig finałowy w Lonato był niezwykle emocjonującym widowiskiem. Walka na czołowych pozycjach niezwykle twarda i wyrównana. Po starcie Kacper stracił kilka pozycji i po kilku okrążeniach zdołał przesunąć się na piąte miejsce. Kluczowe jednak było dziewiąte kółko, kiedy po udanym manewrze dwójka włoskich rywali zdołała wyprzedzić kierowcę AMO. Ostatecznie Kacper Kluk uplasował się na siódmej pozycji na mecie, a czołowa dziesiątka stawki na mecie zmieściła się w zaledwie pięciu sekundach!
Finał we Włoszech pokazał, że dobre tempo w wyścigu nie gwarantuje pełnego sukcesu. Potrzebna jest również odrobina szczęścia, by walcząc w wyścigowej, czołowej grupie zameldować się na mecie na wysokiej pozycji.
Siódma pozycja w czwartej odsłonie Rok Cup Italia dała Kacprowi kolejne punkty do klasyfikacji generalnej, których zgromadził już 90. To plasuje go na 11. pozycji w gronie 64 zawodników. A trzeba przypomnieć, że Kacper wystartował w trzech z czterech rund włoskiej serii. Teraz przed zawodnikiem z Oświęcimia kolejna odsłona Rok Cup Poland na torze w Słomczynie.

Klasyfikacja Junior Rok w IV rundzie Rok Cup Italia
1. Błażej Kostrzewa (TGR) =
2. Iven Ammann SUI (Innovate) +0.292 +P3
3. Marco Pozzoni ITA (Team Driver) +0.698 +P1
4. Illias Mitaki ITA (CKC) +2.592 +P4
5. Adrian Potępa POL (DD Motorsport) +2.688 +3sek pen +P1
…
7. Kacper Kluk POL (AMO Racing) 3.581 -P5
fot. Joanna Lenart; archiwum kierowcy
© ℗ Wszelkie Prawa Zastrzeżone




Facebook
Twitter
Instagram
YouTube
RSS