PODZIEL SIĘ

Kart Grand Prix na torze PF International w Anglii. To już w ten weekend! Na starcie rekordowa frekwencja w tym sezonie w juniorskiej kategorii OK w Anglii. 72 kierowców. Wśród nich polski rodzynek Marcel Kuc.

Marcel Kuc wystartuje w kolejnej rundzie mistrzostw Europy, które tym razem zawitały na angielską ziemię. Na międzynarodowym torze imienia Paula Fletchera zjawiła się światowa śmietanka juniorów, startujących w kategorii OK.

Po pierwszej rundzie rozegranej we włoskim Sarno prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Estończyk Paul Aron z brytyjskiej ekipy Ricky Flynn Motorsport. Tuż za nim plasują się Anglik Kai Askey (również RFM) oraz Włoch Gabriele Mini (Parolin). Jedyny Polak występujący w tym sezonie w Kartingowych Mistrzostwach Europy jest na 32. pozycji. Marcel Kuc wystartował w wyścigu finałowym we Włoszech, ale niestety, nie ukończył rywalizacji.

W piątek na PFI rozpoczynają się treningi, które zakończy czasówka. W sobotę i niedzielę heaty kwalifikacyjne. Finał w niedzielne popołudnie. Marcel kuc reprezentuje fabryczny zespół Energy, z którym w tym sezonie wystąpi również w cyklu mistrzostw świata.

fot. Umbert Fraenkel (Sportinphoto.it), Phil Askey
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here