PODZIEL SIĘ

Z głębokim żalem przyjęliśmy dzisiaj wiadomość o tragicznej śmierci jednego z członków kartingowej rodziny. Młodziutki Białorusin Artemi Kamenok, który ścigał się na polskich torach zginął w wypadku.

Artemi Kamenok zginął tragicznie w wypadku samochodowym podczas powrotnej podróży z weekendu wyścigowego. Białoruski zawodnik wraz z przyjaciółmi wracał z pierwszej rundy mistrzostw Białorusi, która odbyła się w Mińsku.

To wielka strata dla białoruskiego sportu kartingowego. Artemi należał do najzdolniejszych obecnie kierowców kartingowych w swoim kraju. W zawodach, z których wracał dwukrotnie stanął na podium. W roku ubiegłym wystąpił w Rotax Grand Finals w Portugalii. W 2016 roku ścigał się na polskich torach broniąc barw Uniq Racing. Miał zaledwie 17 lat.

W wypadku samochodowym, do którego doszło na trasie Mińsk-Homel zginął również znany kierowca rajdowy Yuri Siemieńczuk, kierowca auta, którym podróżowali wracający z mistrzostw Białorusi sportowcy. Niestety, w zderzeniu z łosiem auto zostało zmasakrowane.

Składamy szczere kondolencje rodzinom zmarłych kierowców.

fot. Anna Uvarova, Mirosław Stępiński (Polski Karting)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here