PODZIEL SIĘ

Luca Corberi wygrał w Jesolo drugą rundę historycznej serii KFA. Popularne w latach 90. „setki” wracają w wielkim stylu na włoskie tory. Włochy są kolejnym krajem, który uruchomił serię historyków. W miniony weekend zakończyła się druga z czterech zaplanowanych w tym sezonie eventów KFA.

KFA wystartowała w roku ubiegłym imprezą Nations Cup. Sukces organizacyjny włoskiej imprezy przerodził się w regularną tegoroczną serię, która zaowocowała kalendarzem czterech imprez historycznych „setek” bardzo popularnych w latach 90. ubiegłego wieku. W tym sezonie zaplanowano cztery eventy KFA. Jesteśmy po drugim weekendzie wyścigowym, w którym udział wzięło 23 kierowców. Wygrał Włoch Luca Corberi, którego na co dzień możemy obserwować w teamie Tony Karta w KZ2.

Ubiegłoroczny sezon KFA zainaugurowała impreza w Lonato. Podczas Trofeum Wiosny w marcu odbyła się pierwsza runda tej serii. W miniony weekend kierowcy spotkali się w Jesolo, a przed nimi jeszcze weekendy w Castelletto i kolejny Nations Cup w Lonato. Idea organizacji wyścigów historycznych gokartów spotkała się we Włoszech z bardzo dobrym przyjęciem. Po Anglii Włochy są kolejnym krajem, który w tym sezonie organizuje wyścigi popularnych setek.

W Jesolo obserwowaliśmy 23 zawodników z Włoch, Wielkiej Brytanii i Danii. Trening oficjalny zawodów wygrał Luca Corberi ścigający się na podwoziu Tony Karta z silnikiem Vortex. Kolejne miejsca zajęli Włoch Daniele Ciprian (Top Kart/Iame) oraz Duńczyk Jonas Willadsen (PCR/PCR). W prefinale klasyfikacja na trzech pierwszych pozycjach się nie zmieniła, a metę osiągnęło 16 z 22 zawodników wyścigu.

Finał był popisem Corberiego, który na mecie wyprzedził rywali o prawie 8 sekund. Drugi finiszował Włoch Augusto D’Antinone, a trzeci był Duńczyk Jonas Willadsen. Jeden z faworytów, Daniele Ciprian nie ukończył wyścigu, podobnie jak 9 innych kierowców, którzy ruszyli do rywalizacji.

W drugiej rundzie w Jesolo zabrakło zwycięzcy z Lonato, Brytyjczyka Neila McKernana, który po pierwszej rundzie wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji.

Kolejna runda KFA odbędzie się w czerwcu w Castelletto di Branduzzo na torze 7Laghi.

fot. KFA 100cc Series, Sportinphoto.com
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here