PODZIEL SIĘ

Tor w Rowrah w północnej Anglii był areną trzeciej i czwartej rundy Bambino Kart, serii dla najmłodszych kierowców kartingowych. W rywalizacji kategorii Honda/Iame Bambino wystartowało dwóch młodziutkich Polaków na stałe mieszkających na Wyspach. Obaj zaprezentowali się znakomicie. Z kolei kategoria Iame Cadet na Wyspach wzbogaciła się o kolejną Polkę.

Arek Tokarski i Kacper Tomalewski (zdjęcie powyżej), których obserwowaliśmy w miniony weekend na pięknie położonym torze w Rowrah w północnej Anglii, wystartowali w dwóch kolejnych rundach serii Bambino. Niezwykle popularne rozgrywki dla najmłodszych kierowców skupiają w tym sezonie kilka kategorii. Polacy rywalizują w Honda/Iame Bambino i to niezwykle udanie.

W miniony weekend w czwartej odsłonie tegorocznych rozgrywek znakomicie zaprezentował się Arek Tokarski, któremu podium umknęło dosłownie sprzed nosa. Młodziutki Polak finiszował w wyścigu finałowym na czwartej pozycji, mając przed sobą dwójkę rywali. Różnice na mecie były minimalne. Ostatecznie nasz kierowca uplasował się o 0,5 sekundy za trzecim zawodnikiem, a do drugiego miejsca zabrakło mu niespełna 0.7 sekundy. Na siódmej pozycji w tym wyścigu finiszował drugi z Polaków Kacper Tomalewski, który z kolei dzień wcześniej świętował zdobycie trzeciej pozycji.

W sobotnim finale Kacper przyjechał na metę na trzecim miejscu, ale o końcowej klasyfikacji zdecydowały ułamki sekund. Młodziutki Polak stracił do zwycięzcy zaledwie 0,29 sekundy! Mógł jednak poszczycić się najlepszym czasem wyścigu finałowego i dodatkowym trofeum za

Rywalizację w obu rundach na Rowrah w kategorii, w której rywalizują Polacy wygrał Damian Baruss-Haggett. Kolejne spotkanie z Bambino Kart Series na początku czerwca w Lydd.

Warto wspomnieć, że w najmłodsza kategoria Iame na Wyspach Brytyjskich wzbogaciła się o kolejną zawodniczkę z Polski. Jest nią Julia Wierczuk, która zadebiutowała w kategorii Iame Cadet w rywalizacji na torze Whilton Mill. Debiut miał miejsce w czwartej rundzie zawodów WMKC pod patronatem MSA. Julia Wierczuk jest córką byłego kartingowca i kierowcy wyścigowego Jarosława Wierczuka, który był pierwszym Polakiem za kierownicą bolidu F1.

fot. Archiwum Rafała Tomalewskiego i Jarosława Wierczuka
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here