PODZIEL SIĘ

Rokkersi z Polski wystartowali w trzeciej rundzie strefy północnej Rok Cup Italia. W trzech kategoriach obserwowaliśmy jazdę dziewięciu Polaków. Żadnemu z nich nie udało się stanąć na podium.

We włoskim Jesolo, gdzie odbyła się trzecia odsłona Rok Cup Italia wystartowali Kajetan Gawron, Hubert Laskowski, Gabriel Łukasiewicz, Jakub Rajski, Maciej Szyszko, Mateusz Kaprzyk, Daniel Zając, Franciszek Palmirski oraz Marcin Zając. Polacy wystąpili w kategoriach Mini, Junior i Senior.

W najmłodszej kategorii rywalizowali Kajetan Gawron i Hubert Laskowski. W zawodach wystartowało 22 zawodników. Po czasówce Kajetan plasował się na 4. miejscu, a Hubert był 11. W prefinale z bardzo dobrej strony pokazał się Hubert Laskowski, który wyprzedził czterech rywali i zajął 7. pozycję. Kajetan Gawron, który finiszował na 8. miejscu otrzymał karę za zderzak i ostatecznie wylądował na 12. pozycji. W wyścigu finałowym role się odwróciły. Kajtek przyjechał na metę wyżej – zanotował 8. miejsce (+P4), natomiast Hubert minął metę na jako 11. kierowca.

Rywalizację wygrał Słowak Lukas Malek, partner drużynowy Kajetana Gawrona w AV Racing. Kolejne pozycje zajęli Włoch Leonardo Megna i drugi ze słowackich kierowców Zoltan Koros.

Wśród juniorów wystartowali Gabriel Łukasiewicz i Jakub Rajski. Polakom nie udało się zbliżyć do ścisłej czołówki w czasówce. Gabriel zaliczył dopiero 16. czas, a Kuba był 20. w gronie 21 zawodników. W prefinale sytuacja się nie zmieniła. Obaj polscy zawodnicy uplasowali się w końcówce stawki. Dodatkowo Jakub Rajski został ukarany 10 sekundami kary za kolizję z jednym z rywali.

Finał obfitował w bardzo zaciętą walkę kierowców, czego wynikiem było aż siedem kar. Jedną z nich otrzymał Kuba Rajski, który uplasował się na 19. pozycji. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się natomiast Gabriel Łukasiewicz. Zanotował skok o 10 miejsc do przodu i ostatecznie przyjechał na metę na 7. miejscu.

Zwycięstwo w rundzie rozstrzygnął na swoją korzyść Włoch David Locatelli, który wyprzedził Federico Cecchiego. Trzeci finiszował Paolo Ferrari.

W kategorii seniorskiej wystartowało pięciu Polaków, w tym lider klasyfikacji Maciej Szyszko. Niestety ani polskiemu liderowi, ani pozostałym Polakom nie udało się zdobyć w miniony weekend podium. Maciej Szyszko finiszował w finale na piątej pozycji, po 10. czasówce i 9. miejscu w prefinale. Lepsze otwarcie zawodów mieli Mateusz Kaprzyk i Franciszek Palmirski, którzy w treningu oficjalnym zanotowali kolejno 5. i 8. pozycję. Daniel Zając uplasował się w czasówce na 22. miejscu, a Marcin Zając był 24.

W prefinale Mateusz Kaprzyk i Franciszek Palmirski utrzymali swoje pozycje startowe, a bracia Zającowie przesunęli się do przodu. Daniel finiszował na 17. miescju (+P5), a Marcin był 21. (+P3). W wyścigu finałowym najwyżej z Polaków uplasował się Maciej Szyszko, który był piąty. Polak uzyskał również najszybszy czas okrążenia. Dwie pozycje stracił na mecie Mateusz Kaprzyk, który zakończył wyścig na 7. miejscu. O jedno oczko przesunął się do przodu Daniel Zając – ostatecznie 16. na mecie. Natomiast pechowo zakończyli swój udział Franek Palmirski i Marcin Zając. Obaj nie ukończyli wyścigu finałowego.

Rywalizację w Senior Roku wygrał Włoch Giuseppe Gagliano. Najwięksi rywale Macieja Szyszko w walce o zwycięstwo uplasowali się na dalszych pozycjach. Mattia D’Abramo był czwarty, a Domenico Cicognini drugi w zawodach. Trzecia pozycja przypadła w udziale innemu z Włochów, Riccardo Arone.

Kolejna runda rozgrywek północnej strefy włoskiego Roka odbędzie się w Lonato 17 czerwca.

fot. ACI Sport Italia, Krzysztof Gawron, DD Motorsport
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here