PODZIEL SIĘ

Kategoria KZ2 rozpoczęła rywalizację w mistrzostwach Europy. We francuskim Salbris podium zdominowali Francuzi. Wygrał Adrien Renaudin, a kolejne miejsca zajęli Pierre Loubere i Hubert Petit. To spory sukces gospodarzy.

KZ2 jest jedną z najszybszych kategorii kartingowych. W niedzielne popołudnie na francuskim torze w Salbris zakończyła się pierwsza runda mistrzostw Europy popularnej „biegówki”. Wystartowało 74 kierowców z całego świata, ale rywalizację zdominowali Francuzi i Włosi.

Po treningu oficjalnym najszybszy był Pierre Loubere, który wywalczył pole position. W pierwszej dziesiątce stawki czasówki mieliśmy pięciu francuskich kierowców i czterech Włochów. Na 10. miejscu uplasował się Hiszpan David Vidales.

W eliminacjach znakomicie prezentował się Adrien Renaudin, który wygrał klasyfikację po heatach. Tuż za nim uplasował się Hubert Petit, a kolejne miejsce zajął Włoch Alessio Piccini. Wyścig finałowy należał do najszybszego na torze Renaudina, pewnie mijającego metę na pierwszej pozycji. Bardzo dobrą pracę w finale wykonał Pierre Loubere, który zdołał wyprzedzić dwóch rywali i finiszował na drugiej pozycji. Trzecie miejsce wywalczył Hubert Petit, który stoczył zwycięską walkę o podium z Włochem Alessio Piccinim.

Klasyfikacja finału:
1. Adrien Renaudin FRA =
2. Pierre Loubere FRA +0.765, +P2
3. Hubert Petit FRA +4.160, -P1
4. Alessio Piccini ITA +4.483, +P1
5. Ricciardo Longhi ITA, +5.140, +P1

fot. CIK FIA, Adrien Renaudin Pro
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here