PODZIEL SIĘ

CIK FIA Karting Academy Trophy zakończyła swoją pierwszą rundę na torze we francuskim Salbris. W rywalizacji akademików obserwowaliśmy jedynego polskiego kierowcę. Był nim Marcel Kuc.

Marcel Kuc wystąpił w gronie 49 kierowców CIK FIA Karting Academy Trophy we francuskim Salbris i był jedynym Polakiem w stawce. Polski kierowca prezentował się bardzo dobrze w treningach wolnych, kwalifikacjach i eliminacjach. Rozpoczął od 13. czasówki, by w pierwszych wyścigach kwalifikacyjnych meldować się na mecie na 4. i 6. pozycji. W niedzielnej drugiej części kwalifikacji Marcel zanotował 10. miejsce w heacie i pewnie awansował do finału.

Wyścig finałowy rozpoczął się dla Polaka bardzo dobrze. Startujący z 12. pola startowego kierowca z Nowego Wiśnicza już po starcie uzyskał kilka pozycji i ulokował się w grupie kierowców goniących siedmioosobową czołówkę. Na piątym okrążeniu przejął prowadzenie w tej grupie i był ósmy w wyścigu. Niestety, ostre starcie z Hiszpanem Isdiro Callejasem Gomesem i Brytyjczykiem Joshuą Ratticanem, którzy naciskali Polaka skończyło się wyeliminowaniem naszego kierowcy z wyścigu.

Rywalizację wygrał Hiszpan Jose Maria Navalon Boya, który finiszował przed zwycięzcą eliminacji Belgiem Kobe Pauwelsem i zdobywcą pole position Francuzem Samim Meguetounifem.

Rywalizacji kierowców Akademii CIK FIa przyglądał się szef światowej komisji kartingowej Felipe Masa.

Klasyfikacja finału:
1. Jose Maria Navalon Boya ESP +P1
2. Kobe Pauwels BEL +0.750, -P1
3. Sami Meguetounif FRA +1.050, =
4. Rimmo Kadapik EST 2.625, +P1
5. Joshua Rattican GBR +6.779, +P4

30. Marcel Kuc POL DNF (+10laps)

fot. Umberto Fraenkel, Sportinphoto.com, CIK FIA/KSP
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here