PODZIEL SIĘ

Mistrzostwa Europy CIK FIA w najszybszej kategorii KZ wystartowały we francuskim Salbris. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw objął Francuz Jeremy Iglesias, który wygrał finał francuskiego Kart Grand Prix.

Jeremy Iglesias znakomicie wykorzystał okazję i wygrał pierwszą rundę mistrzostw Europy w kategorii KZ we francuskim Salbris. Kierowca gospodarzy wystartował z piątej pozycji do wyścigu finałowego i bardzo szybko uplasował się za prowadzącym w wyścigu Hiszpanem Pedro Hiltbrandem. Hiszpański mistrz świata nie ukończył jednak finału. Na 16. okrążeniu odpadł z rywalizacji z powodu awarii silnika. Prowadzenie wówczas objął Iglesias i nie oddał go do mety.

Finał pierwszej rundy w Salbris był niezwykle emocjonujący. Z pierwszej linii startowej ruszyli do wyścigu Holender Jorrit Pex i Włoch Fabian Federer, jednak szybko stracili prowadzenie. Akcja zmieniała się jak w kalejdoskopie i po kilku okrążeniach na o pozycję lidera wyścigu z Pexem walczyli kierowcy CRG Paolo de Conto i Pedro Hilbrand. Później do walki o podium włączyli się Marco Ardigo i Jeremy Iglesias, który ostatecznie wygrał rywalizację.

Wyścigu nie ukończyli Pedro Hiltbrand, Fabian Federer, i trójka Holendrów Stan Pex, Marijn Kremers i Bas Lammers.

Klasyfikacja finału:
1. Jeremy Iglesias FRA +P4
2. Jorrit Pex NED +1.390, -P1
3. Marco Ardigo ITA +1.521, =
4. Paolo De Conto ITA +2.830, +P2
5. Anthony Abbasse +3.243, +P9

fot. Karting Colombia Fans, CIK FIA
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here