PODZIEL SIĘ

Colin Ważny i David Aulejtner wystartowali w trzeciej odsłonie klubowych mistrzostw Dunkeswell Kart Club na torze Mansell Raceway w południowej Anglii. Dwójka polskich kierowców z 303 Squadron Team rywalizowała w kategorii Cadet w gronie 19 zawodników.

Polacy zajmują czołowe pozycje w klasyfikacji generalnej kadetów mistrzostw Dunkeswell Kart Club w tym sezonie. Po ostatnim weekendzie wyścigowym na Mansell Raceway, w którym mogliśmy śledzić poczynania dwójki polskich kierowców Colina Ważnego i Davida Aulejtnera, nasi plasują się kolejno na czwartym i szóstym miejscu. W zawodach zabrakło Maksymiliana Solarskiego, który uczestniczył w wyścigach Super One Series.

W wyścigu finałowym zawodów w Dunkeswell kierowcy Dywizjonu 303 David Aulejtner i Colin Ważny utrzymali swoje pozycje startowe i zanotowali szóste i ósme miejsce. W trzech heatach eliminacyjnych poprzedzających wyścig finałowy nasi zawodnicy zajmowali pozycje w pierwszej części stawki. Colin plasował się kolejno na 12., 6. i 7. pozycji, David przejeżdżał metę dwukrotnie jako 5. kierowca i raz 10.

Zwycięzcą finału został prowadzący w klasyfikacji generalnej Anglik Jez Williams, który finiszował przed Thomesem Cucurullo-Yeomansem i Masonem Perrenem. Polacy zajęli szóste miejsce – David Aulejtner oraz ósme – Colin Ważny.

Kolejna runda rozgrywek na Mansell Raceway odbędzie się 26 i 27 maja.

fot. 303 Squadron Team
© Wszystkie prawa zastrzeżone

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here