PODZIEL SIĘ

Marcel Kuc wystąpi we francuskim Salbris, gdzie rozpoczyna się kolejny weekend wyścigowy kalendarza rozgrywek CIK FIA. Tym razem polskiego kierowcę zobaczymy w inauguracyjnej rundzie Akademii CIK FIA.

Marcel Kuc jest jedynym Polakiem występującym w tym sezonie w najbardziej prestiżowych i najważniejszych rozgrywkach światowych pod patronatem światowej federacji kartingowej. Niedawno widzieliśmy go w pierwszej rundzie Kartingowych Mistrzostw Europy na włoskim torze w Sarno. Teraz zadebiutuje w CIK FIA Karting Academy Trophy. Prestiżowej serii juniorskiej dla najbardziej utalentowanych kierowców świata.

Na listach startowych Akademii widnieje 51 nazwisk zawodników. To wytypowani przez swoje federacje narodowe kierowcy, którzy w tym sezonie będą rywalizować w wyścigach we Francji, Włoszech i Belgii. Marcel Kuc jest jedynym Polakiem w tym zestawieniu. Reprezentuje Polskę w składzie teamu fabrycznego Energy Corse, w którego barwach widzieliśmy już go w WSK i mistrzostwach Europy.

We francuskim Salbris oprócz polskiego zawodnika zaprezentują się kierowcy z 39 państw świata. Zobaczymy całą juniorską śmietankę, którą w tym sezonie obserwować będziemy również w mistrzostwach Europy i świata. We czwartek na francuskim torze rozpoczynają się treningi wolne. W piątek kwalifikacje, a w sobotę i niedzielę wyścigi eliminacyjne. W niedzielne popołudnie rozegrany zostanie wielki finał pierwszej odsłony Akademii.

Polska reprezentowana była w ostatnich latach przez kilku zawodników w Akademii CIK FIA. Pierwszym Polakiem, który wystartował w tej serii był Barłomiej Mirecki. Później w Akademii widzieliśmy Adriana Różyckiego, Julię i Wiktorię Pankiewicz, Jakuba Gregułę, Wojciecha Garbacza, Macieja Szyszko i Piotra Wiśnickiego.

Oprócz kierowców Akademii CIK FIA w Salbris zobaczymy również rywalizację zawodników kategorii KZ i KZ2.

fot. Sportinphoto.com
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here